رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از روز ٢١ بهمن ماه بیش از ٢ هزار واکسن به کادر درمان استان فارس تزریق خواهد شد.
کد خبر: ۹۳۹۰۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴ 08 February 2021

تابناک فارس به نقل از مهر: مهرزاد لطفی پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در کشور از روز ٢١ بهمن ماه دو هزار واکسن مقابله با کرونا به استان فارس وارد خواهد شد و به اعضای کادر درمان استان فارس به مرور تزریق خواهد شد.

وی اضافه کرد: در فاز نخست واردات واکسن به استان فارس ٣٠٠ دوز واکسن به استان فارس وارد خواهد شد و به مرور به سایر آحاد جامعه نیز تزریق خواهد شد.

لطفی افزود: استان فارس به گزارش وزارت بهداشت از جمله بهترین استان‌های کشور در حوزه مقابله با کرونا بوده است اما طی چند روز اخیر مراجعات به مراکز ١۶ ساعته استان فارس افزایش قابل توجه‌ای داشته و از ۶٠٠ مراجعه به یک هزار مراجعه در روز افزایش یافته است.

او ادامه داد: میزان مرگ و میر در استان فارس از میانگین کشور بسیار کمتر بوده به گونه‌ای که میانگین کشوری مرگ و میر کرونا در کشور به ازای هر ١٠٠ بیمار ۴.٧ نفر است و این میزان در استان تنها ١.٧ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: طی سال جاری بالغ بر دو هزار و ۴٧۶ میلیارد ریال طرح در بیمارستان‌های استان فارس اجرایی شده است که از جمله این طرح‌ها می‌توان به افزایش ۵٠٠ تخت icu و ۵ دستگاه ct اسکن و دوهزار تخت بیمارستانی اشاره کرد.

وی ادامه داد: استان فارس در موضوع کرونا اقدامات خوبی داشته اما در سایر بیماری‌های غیر واگیر نظیر سرطان سینه در بانوان، فشار خون دارای آمارهای نامناسبی در کشور هستیم این در حالی است که بالغ بر ٣٠ طرح پژوهشی با ارائه ٢٣ طرح نوآورانه نقش مهمی در کنترل بیماری‌های غیرواگیر داشته است.

او در خصوص آخرین وضعیت پرونده شهدای سلامت نیز بیان کرد: بیش از ٢٠ پرونده برای شهدای سلامت در استان فارس تشکیل شده است که تنها یک پرونده در استان به سرانجام رسیده است و این در حالی است که از رسیدگی به پرونده‌های شهدای سلامت در استان فارس اصلاً رضایت نداریم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار