نماینده شیراز گفت: تیم اقتصادی دولت روحانی در حل مشکلات اقتصادی کشور ناتوان است و یکی از دلایل آن هم ناهماهنگی است و در موضوعات اقتصادی، هر کسی ساز خودش را می زند و صدای واحدی از دولت شنیده نمی شود.
کد خبر: ۹۳۹۴۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰ 09 February 2021
به گزارش تابناک فارس: جعفر قادری گفت: در قضیه بورس هم، همین ناهماهنگی ها و دخالت ها مشکلات را بیشتر کرده است زیرا وزیر اقتصاد تصمیم گیرنده نهایی نیست.
 
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش مجلس در پیگیری مشکلات پیش آمده در بورس و حراست از سرمایه های مردم گفت: ما نمی توانیم در مسایل اجرایی دخالت کنیم اما در حال پیگیری هستیم تا دولت به وظایف خود در قبال سرمایه های خرد و کلان مردم عمل کند تا بیش از این سرمایه های مردم در بورس نابود نشود.
 
او ادامه داد: کسانی که مدام مردم را تشویق می کردند که سرمایه شان را وارد بورس کنند و اطمینان خاطر می دادند که بازار سرمایه از دیگر بازارها بهتر و مطمئن تر است، الان وظیفه دارند از سرمایه های مردم حفاظت و حراست کنند.
 
وی تصریح کرد: عملکرد ضعیف دولت در بورس، باعث بی اعتمادی شدید مردم شده و دولت باید برای ترمیم اعتماد مردم هر چه در توان دارد وارد میدان کند و وضعیت بورس را سر و سامان دهد.
 
وی استیضاح وزیر اقتصاد در شرایط کنونی را به صلاح کشور ندانست و گفت: با توجه به اینکه فقط چند ماه به پایان کار دولت مانده، استیضاح وزیر اقتصاد مشکلی را حل نخواهد کرد زیرا هیچ کسی حاضر نمیشود برای چندین ماه سکان وزارت اقتصاد را به دست بگیرد و دولت هم می خواهد وزارت را با سرپرست اداره کند که مشکلات بیشتر خواهد شد.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره مباحث مطرح شده در خصوص آزاد سازی قیمت خودرو اظهار داشت: اینکه دو خودرو ساز بزرگ کشور، با روش قرعه کشی خودروهایی را به نرخ کارخانه به مردم واگذار می کنند روش بسیار غلطی است.قیمت خودرو بایستی آزاد شود و این آزاد سازی نه تنها قیمت ها را افزایش نمی دهد بلکه قیمت خودرو را در کارخانه و بازار آزاد به شدت کاهش خواهد داد.
برچسب ها: بورس ، اقتصاد ، قیمت ها
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار