نماینده اقلید در رابطه با تاثیر "طرح جهش تولید و تامین مسکن" در بهبود وضعیت بازار مسکن، گفت: موادی از"طرح جهش تولید و تامین مسکن" با هدف عرضه مسکن، متناسب با نیاز بازار و با اولویت افرادی که فاقد مسکن هستند هفته جاری در مجلس مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
کد خبر: ۹۳۹۹۷۸
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰ 12 February 2021
به گزارش تابناک فارس: مسلم صالحی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای این طرح می‌تواند جلوی سفته‌بازی را در بازار مسکن بگیرد، افزود: یکی از اهداف طرح جهش تولید و تامین مسکن؛ تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور و بروزرسانی طرح جامع مسکن است.
 
او با اشاره هدف اصلی این طرح توضیح داد: همچنین هدف اصلی طرح تولید و تامین مسکن؛ حمایت از 3 دهک‌ پایین جامعه و اقشاری مانند کارگران و کارمندان، جوانان فاقد شغل و مسکن و افراد دارای شرایط مندرج در قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن است که با ارائه زمین رایگان و ارائه تسهیلات مناسب این مهم محقق می‌شود.
 
به گفته صالحی خدمات‌رسانی و تامین هزینه‌های زیربنایی از محل صندوق ملی مسکن ازجمله اقدامات دیگری است که در طرح مذکور پیش بینی شده است.
 
این نماینده مجلس ادامه داد: همچنین مقرر شد؛ تاسیسات زیربنایی این واحدهای مسکونی مانند آب، برق، گاز و... با قیمت ارزان توسط وزارتخانه‌های مربوطه تامین شود، همچنین برای ساخت این واحدها، برداشت از "صندوق ملی مسکن" با هدف تقویت، هدایت مالی و تجمیع منابع مالی پیشنهاد داده شده است.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از اینکه تا پایان سال 1400 عرضه و تقاضا متعادل و یک میلیون واحد مسکونی برای افراد مختلف جامعه ساخته شود، گفت: 200 هزار واحد از خانه‌های مذکور صرفا برای افراد نیازمند ساخته خواهد شد.
برچسب ها: مسکن ، سفته ، شغل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار