ارجمند همچنین با اشاره به اینکه در هفته گذشته شاهد فوت بیمار کرونایی در جهرم و خفر نبوده ایم همچنان تعداد فوتی های ناشی از کرونا در این ۲ شهرستان را ۱۸۰ نفر دانست.
کد خبر: ۹۴۱۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳ 16 February 2021

تابناک فارس به نقل از شبستان: «سید مجید ارجمند» گفت: در صورت رعایت نکات ساده بهداشتی از سوی مردم، می توان کرونا را شکست داد؛ اگرچه تا کنون راهی جز پیشگیری برای عدم ابتلا به این بیماری مشخص نشده است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به آخرین وضعیت بیمار کرونا در شهرستان جهرم تا روز دوشنبه ۲۷ بهمن اشاره کرد و اظهار داشت: روز گذشته ۲۰ مورد ابتلای جدید به کرونا از سوی شهروندان جهرمی و خفری شناسایی شده است.

 

ارجمند ادامه داد: این در حالی است که شمار مبتلایان به این بیماری از ابتدای شیوع تا کنون در این ۲ شهرستان به ۱۲ هزار و ۵۸۴ نفر افزایش یافته است.

 

وی با نگاهی به وضعیت بیمارستان پیمانیه شهرستان جهرم و روند پذیرش و درمان بیماران کرونایی اشاره کرد و ابراز داشت: تعداد کل بیماران بستری مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان پیمانیه جهرم اکنون به ۱۶ نفر رسیده است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم ادامه داد: از این تعداد بیمار، ۱۳ نفر در بخش عمومی و سه بیمار در بخش آی سی یو، بستری بوده و روند درمان خود را سپری می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه روزانه تعدادی بیمار از بیمارستان ترخیص می شوند، عنوان کرد: روز گذشته هفت بیمار از بیمارستان ترخیص شدند تا مراحل درمان خود را در منزل سپری کنند.

 

ارجمند به اضافه شدن بیماران جدید در بخش کرونا این بیمارستان اشاره کرد و گفت: همچنین تعداد هشت بیمار جدید در بیمارستان پیمانیه پذیرش شدند.

 

وی همچنین به شمار بیماران بهبود یافته از کرونا که از قرنطینه و یا ایزوله خانگی خارج شده اند نیز اشاره کرد و اظهار داشت: از بیش از ۱۲ هزار بیمار کرونایی در شهرستان های جهرم و خفر تعداد ۱۲ هزار و ۴۴۴ بیمار تا کنون بهبود یافته اند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به تعداد کل بیماران موجود در قرنطینه نیز اشاره کرد و ابراز داشت: این بیماران نیز که ۱۴۰ نفر هستند تحت نظر پزشکان در منزل مشغول به سپری کردن روند درمان خود هستند.

 

وی با اشاره به تعداد نمونه های گرفته شده از بیماران مشکوک به کرونا در شهرستان های جهرم و خفر نیز گفت: در حال حاضر تعداد ۲۹ هزار و ۴۶۹ نمونه از بیماران گرفته شده که بیش از نیمی از آن مثبت بوده است.

 

ارجمند همچنین با اشاره به اینکه در هفته گذشته شاهد فوت بیمار کرونایی در جهرم و خفر نبوده ایم همچنان تعداد فوتی های ناشی از کرونا در این ۲ شهرستان را ۱۸۰ نفر دانست.

برچسب ها: کرونا ، جهرم ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار