معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت فارس با اشاره به تشدید نظارتها، گفت: چهار واحد بسته‌بندی حبوبات در استان فارس، به دلیل گرانفروشی جریمه شدند.
کد خبر: ۹۴۱۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶ 17 February 2021

تابناک فارس به نقل از ایسنا:مهدی حسنی چهارشنبه ۲۹ بهمن به خبرنگاران گفت: در راستای نظارت بر قیمتها و کنترل قیمت کالا از مبدا، بازرسی از واحدهای بسته بندی حبوبات در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفت و در این بازرسی‌ها، اختلاف نامتعارف قیمت‌های عمده فروشی و پس از بسته‌بندی، نظر بازرسان را جلب کرد.

حسنی با بیان اینکه حبوبات مشمول قیمت گذاری تثبیتی نیست، در عین حال خاطرنشان کرد: ساماندهی بازار و ضرورت رعایت ضوابط قیمت گذاری امری ضروری است و باید توسط همه مشاغل رعایت شود.

او با اشاره به برگزاری جلساتی با حضور مدیران واحدهای بسته‌بندی حبوبات مستقر در فارس برای توجیه قیمت گذاری، گفت: در این جلسه در خصوص استفاده از برنامه کاربردی تعیین قیمت حبوبات، هزینه بسته بندی، هزینه حمل و نقل، کاهش قیمت مندرج بر روی بسته بندی، کاهش تخفیف ارائه شده به فروشگاه های بزرگ و ... صحبت و آموزش های لازم به مدیران این شرکت‌ها داده و به سئوالات آنها پاسخ داده شد.

حسنی گفت: متاسفانه با بازرسی از بازار و چندین واحد بسته بندی حبوبات و فروشگاه های بزرگ و بررسی قیمت‌ها مشخص شد که این واحدها هیچ گونه اقدامی برای کاهش قیمت‌های خود انجام نداده و بنابراین تاکنون برای ۴ واحد بسته بندی پرونده تخلف گرانفروشی تشکیل و به تعزیرات حکومتی برای طی مراحل قانونی ارسال شده است.

معاون بازرسی سازمان صمت استان فارس خاطرنشان کرد: ارزش ریالی پرونده تخلف این ۴ واحد بسته بندی حبوبات بیش از ۶۰۵ میلیون ریال است.

حسنی با بیان اینکه بازرسی و نظارت بر عملکرد واحدهای بسته بندی حبوبات همچنان ادامه دارد و با متخلفین برخورد قانونی انجام می‌شود، از مردم درخواست کرد که موارد تخلف را به این سازمان اطلاع دهند.

برچسب ها: گرانی ، گرانفروشی ، جریمه
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار