امام جمعه شیراز در مورد انتخابات نیز تاکید کرد: انتخابات باید پرشور باشد و مردم باید خوب انتخاب کنند زیرا مطالبه رهبری از مردم نیز همین موضوع است و باید تلاش کنیم در انتخابات حضور پرشوری داشته باشیم و نسبت به انتخاب اصلح اقدام کنیم.
کد خبر: ۹۴۲۰۳۷
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰ 20 February 2021

تابناک فارس به نقل از مهر: آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز اظهار کرد: در گام دوم انقلاب باید نسبت به مسائل مختلف اجتماعی حساسیت بیشتری داشته باشیم و در تصمیم گیری‌ها باید علاوه بر اینکه اهداف و منافع کشور مدنظر است، دستورات شرعی نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های متولی در حوزه حمایت از محرومان باید در رزمایش ١۴۶۵ حضور پرشوری داشته باشند و مقرر شده تا ١۴ هزار و ۶۵٠ بسته معیشتی در میان ایتام استان توزیع شود.

امام جمعه شیراز یادآور شد: کمیته امداد علاوه بر اینکه مقرر شده ۲ هزار سری جهیزیه برای خانواده‌های ایتام تأمین کند، نسبت به ایجاد یک هزار و ۴۶۵ شغل جدید نیز اقدام کند ضمن اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز مکلف به ایجاد یک هزار و ۴۶۵ اشغال جدید در فارس شده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه ملت ایران هیچگاه تحت تأثیر ظلم قرار نمی‌گیرند، در خصوص برجام تاکید کرد: طرف‌های مذاکره با ایران اگر طی چهار روز آینده می‌خواهند به برجام برگردند این خیال خام را از ذهن خود خارج کنند که اگر برجام از بین برود، ایران مستأصل نخواهند شد.

وی اضافه کرد: اگر دشمنان نخواهند حقوق بر حق مسلمانان را به آنها بدهند ما حقوق خود را در هر صورتی که شده، به دست می‌آوریم.

امام جمعه شیراز در مورد انتخابات نیز تاکید کرد: انتخابات باید پرشور باشد و مردم باید خوب انتخاب کنند زیرا مطالبه رهبری از مردم نیز همین موضوع است و باید تلاش کنیم در انتخابات حضور پرشوری داشته باشیم و نسبت به انتخاب اصلح اقدام کنیم.

دژکام در ادامه با اشاره به زمین لرزه استان کهگیلویه و بویراحمد متذکر شد: با توجه به نزدیکی این استان به فارس، مردم نوعدوست استان نیز در راستای حمایت از مردم آسیب دیده این خطه باید حضور پر رنگی داشته باشند و برخی از ملزومات مورد نیاز مردم توسط نیکوکاران فارسی تأمین شود.

خطیب جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: با توجه به سوابق علمی مسلمانان در تمامی حوزه‌های علمی و معرفتی از مهندسان اسلامی انتظار می‌رود با تاکید بر علوم موجود در سابقه تاریخی مسلمانان به صدر اسلام رجوع کنند.

دژکام همچنین ادامه داد: در دولت اسلامی باید ساختار مدیریت متحول شود و مدیران میانی افرادی عمل‌گرا، جهادی و تأثیرگذار باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار