نماینده شیراز و زرقان در پایان نیز گفت: از نظر مجلس یازدهم دوران دل خوش بودن به وعده‌های نسیه آمریکا گذشته است و این موضوع را همگان باید بدانند به ویژه آمریکایی‌ها چراکه با علم به این موضوع، فریب و حیله را در برابر ملت بزرگ ایران کنار خواهند گذاشت.
کد خبر: ۹۴۲۸۷۱
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶ 22 February 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: ابراهیم عزیزی در واکنش به اقدامات نمایشی روز‌های اخیر آمریکایی‌ها در قبال ایران اظهار داشت: ظاهرا جو بایدن نامه ترامپ به سازمان ملل در مورد ایران را پس گرفته و با وعده‌هایی توخالی و سطح پایین سعی دارد چهره‌ای موجه از آمریکای دموکرات را ارائه دهد.

وی افزود: اقدامات نمایشی، چون بازپس گیری نامه ترامپ که بدون ارزش حقوقی است یا وعده‌هایی همچون رفع محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی، نمی‌تواند دلایل محکمی برای ایجاد اعتماد مجدد به این کشور باشد.

رییس مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینکه دوران "نقد دادن و نسیه گرفتن" تمام شده است، افزود: آمریکا به هیچ کدام از وعده‌های خود در برجام عمل نکرد در حالیکه ایران به طور کامل به تعهدات خود پایبند بود و این بی اعتمادی حاصل عملکرد آمریکایی‌ها است.

عزیزی، موضع قطعی و نهایی ایران را لغو کامل تحریم‌ها عنوان کرد و گفت: این خواسته یک ملت است که قلدری آمریکا را بر نمی‌تابد و حاضر نیست با وعده‌های توخالی آمریکا مجددا از یک سوراخ دوبار گزیده شود چراکه عقل و منطق این ساده لوحی را نمی‌پذیرد.

وی با بیان اینکه بازگشت آمریکا به برجام چه به عنوان میهمان و چه عضو سابق مذاکرات هیچ اهمیتی ندارد، افزود: امروز بحث پاسداری از منافع ملی برای ما اهمیت دارد نه حضور آمریکا و تاکید مجلس روی این موضوع است و از آن کوتاه نخواهد آمد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: جنایت‌های بی شرمانه آمریکا در سال‌های اخیر و تروریسم اقتصادی این کشور علیه ایران، با حرکات نمایشی و گول زننده فراموش نخواهد شد.

وی افزود: آمریکا در حالی دست به حرکات نمایشی در قبال ایران می‌زند که شدیدترین تحریم‌های طول تاریخ را بر ملت ما تحمیل کرده و دامنه این تحریم‌های ضد انسانی را حتی تا دارو و درمان هم گسترش داده و این حرف ما نیست بلکه سخن سیاست مداران خودشان است.

عزیزی با بیان اینکه سران آمریکا باید بدانند که از موضع بالا نمی‌توانند به ایران امر و نهی کنند، افزود: مجلس یازدهم با نگاه دوراندیشانه و منطقی ضمن توجه به منافع ملی، با وعده‌های توخالی و بدون پشتوانه آمریکا با حساسیت بیشتری برخورد می‌کند تا تجربه‌های تلخ گذشته دیگر تکرار نشود.

رییس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال خواستار استفاده دولت از ظرفیت‌های ایجاد شده همچون قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها شد.

وی افزود: تجربه نشان داده که هر وقت در برابر نظام سلطه و زورگویان قلدر، محکم و با صلابت حاضر شدیم، آن‌ها نیز کوتاه می‌آیند، اما باید مواظب ترفند‌ها و حرکات نمایشی آن‌ها نیز باشیم تا دوباره این بار با چهره موجه از ما امتیاز نگیرند.

عزیزی ادامه داد: به هر حال امروز در این مقطع تاریخی از دولت انتظار می‌رود از فرصت بی نظیر مجلس نهایت استفاده را ببرد و زمان را نیز از دست ندهد تا ما بتوانیم حق خود را استیفا کنیم.

نماینده شیراز و زرقان در پایان نیز گفت: از نظر مجلس یازدهم دوران دل خوش بودن به وعده‌های نسیه آمریکا گذشته است و این موضوع را همگان باید بدانند به ویژه آمریکایی‌ها چراکه با علم به این موضوع، فریب و حیله را در برابر ملت بزرگ ایران کنار خواهند گذاشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار