رئیس جهاد کشاورزی فارس گفت: به منظور کنترل قیمت مرغ از هفته گذشته شیوه نامه جدید برای تولید کنندگان مرغ در این استان اجرایی شد و تمامی واحد های تولیدی موظف به اجرای آن هستند.
کد خبر: ۹۴۳۹۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲ 26 February 2021

تابناک فارس به نقل از مهر: حسین پژمان در حاشیه بازدید سر زده از دو واحد کشتارگاه صنعتی طیور در شیراز تصریح کرد: در شیوه نامه جدید طول دوره پرورش مرغ گوشتی از ۴۰ به ۴۵ روز افزایش یافته تا مرغ با اوزان بالاتر بارگیری شود و نیز هر واحد مجاز به ۱۰ درصد جوجه ریزی مازاد شده است تا با افزایش تولید مرغ به کاهش نوسانات قیمت مرغ کمک شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تمامی حلقه‌های زنجیره تولید مرغ تا عرضه آن به مصرف کننده ملزم به رعایت شیوه نامه و فروش مرغ با قیمت مصوب هستند، اظهار کرد: در غیر این صورت متخلفین به مراجع قضائی معرفی شده و با آنها برخورد قانونی می‌شود؛ در بررسی‌های میدانی از این دو کشتارگاه بزرگ فارس و مطالعه اسناد و مدارک موجود دو نفر از مرغداران متخلف شناسایی و برای اعمال قانون به مراجع قضائی معرفی شدند.

به گفته وی از عوامل اصلی تأثیر گذار در نوسانات بازار مرغ، وجود واسطه‌ها در خرید مرغ از مرغداران و کشتار در کشتار گاه‌ها و سپس فروش توسط همین واسطه‌ها به فروشگاه‌ها با قیمت دلخواه است که باید توسط مراجع ذی ربط ساماندهی شوند.

پژمان بر استفاده از ظرفیت اتحادیه مرغداران استان فارس برای خرید مرغ از مرغداران به منظور جلوگیری از نوسانات قیمتی تاکید کرد و افزود: دخیل کردن تشکل‌های مرتبط و شناسنامه دار در موضوع خرید و فروش مرغ و تأمین نیاز فروشگاه‌های خرده فروشی از راه کارهای حل مشکل است که باید در اسرع وقت مورد توجه قرار گیرد.

او با یاد آوری اینکه از روز شنبه نهم اسفند ماه برخورد با متخلفین از قوانین در سطوح مختلف تولید تا خرده فروشی مرغ به طور جدی اجرایی می‌شود، بیان کرد: با توجه به رفع موانع و فراهم شدن شرایط بهینه تولید مرغ همه موظف به فروش مرغ به قیمت مصوب هستند.

برچسب ها: مرغ ، قیمت مرغ ، شیراز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار