شرایط بحرانی در شهرستان کازرون با شناسایی بیماران مبتلا به کووید جهش یافته انگلیسی، ایجاد شده است.
کد خبر: ۹۴۳۹۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰ 27 February 2021

تابناک فارس به نقل از کازرون نما: دکتر سجاد شرافت رییس بیمارستان ولی عصر (عج) ومعاون درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون با اعلام این خبر افزود: در یک سال گذشته کودکان و جوانان بیشتر به عنوان ناقلین بدون علامت در نظر گرفته می شدند و علائم مطرح شده برای بیماری کووید در این گروه سنی کمتر مشاهده می‌شد اما در روزهای گذشته مراجعین به مراکز بهداشتی درمانی شامل تمام گروه های سنی از جمله کودکان و جوانان و همچنین مشابه یک سال گذشته افراد میانسال و مسن می باشند.


قدرت انتشار ویروس جهش یافته فوق العاده بالا بوده و در صورت کوچکترین تماس با افراد مبتلا به کووید جهش یافته با درصد احتمال بالا دیگر افراد نیز مبتلا خواهند شد.


سیر بیماری در افراد مبتلا به سمت بدحال شدن با سرعت زیادی رخ می دهد و بازه زمانی شروع علائم تا بدحال شدن بیمار به سرعت طی می شود.


با توجه به اینکه در حال حاضر مهمترین کانون شیوع کووید جهش یافته شهرهای جنوب غرب کشور می باشد و به شدت درگیر ویروس جهش یافته هستند از هرگونه مسافرت به این مناطق می بایست خودداری گردد.


تمام افرادی که در دو هفته گذشته به شهرهای جنوب غرب کشور مسافرت داشته اند می بایست از تماس با دیگر افراد خودداری کنند و با شروع کوچکترین علائم فوراً به پزشک مراجعه داشته باشند.

برچسب ها: کرونا ، کازرون
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار