مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از فروش بلیت اماکن تحت مدیریت اداره‌کل استان به‌صورت اینترنتی خبر داد.
کد خبر: ۹۴۵۲۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲ 02 March 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:مصیب امیری گفت: با فراهم شدن قابلیت فروش الکترونیکی بلیت اماکن فرهنگی‌تاریخی، این اداره‌کل از سال ۱۳۹۷ امکان فروش به‌صورت اینترنتی از طریق سایت و اپلکشین تلفن همراه تاپ اجرایی شد.

وی افزود: در حال حاضر لزوم بهره‌مندی از این قابلیت با توجه به بیماری کرونا به‌شدت احساس می‌شود و از این پس فروش بلیت اماکن تاریخی‌فرهنگی تحت نظارت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فقط به‌صورت اینترنتی خواهد بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی کشور و مشکلات ایجاد شده براثر همه‌گیری ویروس کرونا، به‌منظور جلوگیری از هرگونه ازدحام و شیوع چرخه بیماری، لزوم استفاده از فروش بلیت غیرحضوری و اینترنتی بسیار محسوس است در همین راستا از تاریخ ۱۶ اسفندماه جاری آغاز این طرح آغاز می‌شود.
وی اعلام کرد:حضور گردشگران در ایام نوروز در اماکن فرهنگی‌تاریخی استان نیازمند مجوز ستاد ملی و استانی کرونا است که لازمه آن رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی خواهد بود، به این منظور برنامه بازدید و نوبت‌دهی برای جلوگیری از تجمع در این اماکن در دست بررسی است و زمینه فروش بلیت اینترنتی در سامانه فراهم است و منتظر اعلام ستاد استانی کرونا هستیم.
امیری اضافه کرد: سامانه فروش اینترنتی بلیت اماکن فرهنگی‌تاریخی به آدرس bilit.tafrihati.com و همچنین برنامه اندروید تلفن همراه تاپ، سایت TOP.ir و برای گوشی‌های تلفن با سیستم عامل IOS و سایت اداره‌کل استان به نشانی www.farschto.ir برای تهیه بلیت، در دسترس عموم مردم است.

وی صریح کرد: مجموعه فرهنگی‌تاریخی حافظ، مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدی، محوطه تاریخی تخت جمشید، موزه اشیای تاریخی تخت جمشید، نقش رجب، مجموعه تاریخی نقش رستم، مجموعه تاریخی پاسارگاد، ارگ کریم‌خان زند، حمام وکیل، موزه سنگ هفت‌تنان، موزه پارس، موزه نورآباد، موزه خط نی‌ریز، موزه کازرون، شهر تاریخی بیشاپور، نقوش تاریخی تنگ چوگان، موزه تاریخی بیشاپور، کاخ ساسانی سروستان، کاخ اردشیر فیروزآباد، برنامه نور و صدای تخت جمشید ازجمله آثار تحت پوشش این اداره‌کل است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار