تاکنون ۸۰ داروخانه گیاه پزشکی در استان فارس مجوز گرفته که از این لحاظ در کشور جایگاه نخست را از آن خود کرده است.
کد خبر: ۹۴۶۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴ 06 March 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس گفت: بر اساس قانون تمامی فروشندگی‌های سموم دفع آفات نباتی در کشور موظف هستند به داروخانه گیاه پزشکی تغییر نام یابند.

 

محمدجواد احمدی اظهار داشت: به منظور هویت دهی و اعتبار بخشی به حرفه مهندسان و کارشناسان گیاه پزشکی و در راستای اجرای قانون، تمامی فروشندگی‌های سموم دفع آفات نباتی به داروخانه گیاه پزشکی تغییر نام داده و از این پس با نصب تابلو‌های متحدالشکل در سراسر کشور شناخته خواهند شد.

وی افزود: در ۲ ماه گذشته که این قانون ابلاغ و اجرایی شده است سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس توانسته است ۸۰ فروشندگی سموم دفع آفات نباتی را به داروخانه گیاهپزشکی تغییر نام دهد تا از مداخله افراد فاقد صلاحیت در امور حرفه‌ای بخش کشاورزی جلوگیری کند.

احمدی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف مهم سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اشتغال زایی بر اساس مهارت و تخصص حرفه‌ای افراد است، تصریح داشت: هر داروخانه‌های گیاه پزشکی دارای حداقل یک مسوول فنی با تخصص گیاه پزشکی بوده و وظیفه اصلی این کارشناسان ارایه توصیه‌های فنی لازم در خصوص کنترل آفات و بیماری‌ها به بهره برداران بخش کشاورزی است.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی فارس اعلام کرد: آن دسته از اعضای سازمان که پروانه مسئول فنی داروخانه گیاهپزشکی و پروانه تاسیس فروشگاه خود را نیز دریافت کرده اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه سانکا نسبت به گرفتن مجوز و تابلوی متحدالشکل مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی با عنوان داروخانه گیاهپزشکی اقدام کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار