حسین پژمان یکشنبه ۱۷ اسفند در آخرین جلسه شورای کشاورزی استان فارس، گفت: فارس در بخش تولیدات زراعی با ۷.۱ میلیون تن، ۸ درصد تولیدات کشور را به خود اختصاص داده و در جایگاه دوم قرار دارد.
کد خبر: ۹۴۶۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲ 07 March 2021

تابناک فارس به نقل از ایسنا: حسین پژمان یکشنبه ۱۷ اسفند در آخرین جلسه شورای کشاورزی استان فارس، گفت: فارس در بخش تولیدات زراعی با ۷.۱ میلیون تن، ۸ درصد تولیدات کشور را به خود اختصاص داده و در جایگاه دوم قرار دارد.

پژمان افزود: کشاورزان فارس با کسب رتبه اول در تولیدات باغی با ۳.۲ میلیون تن ۱۵ درصد تولیدات کشور را به خود اختصاص داده اند و بهره برداران بخش دامی هم با ۹./ میلیون تن یعنی ۶ درصد تولیدات کشور در جایگاه چهارم قرار دارند.

او خاطرنشان کرد: کارشناسان و مروجان ۹۳ مرکز جهاد کشاورزی استان با برگزاری دوره‌های آموزشی و نظارت بر کشت‌ها و پرداخت تسهیلات در حوزه کشاورزی نوین بهره برداران را همیاری می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس همچنین با اشاره به وجود بیش از ۲۷۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در استان، گفت: فعالان این حوزه توانستند با حجم ۱۱.۲ میلیون تن تولیدات بخش کشاورزی، رتبه دوم کشور را به خود اختصاص دهند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه از سامانه پایش نهاده‌های دامی تحت عنوان "سپند" برای توزیع خوراک دام به نرخ دولتی ویژه دامپروری‌ها رونمایی شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار