معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با هشدار نسبت به شیب بالا رونده بیماری کووید ۱۹ در استان فارس، بیان کرد: به بیمارستان‌ها اعلام آماده باش شده که این شرایط، آغاز موج جدید کروناویروس را نشان می‌دهد.
کد خبر: ۹۴۷۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶ 08 March 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با حضور در استودیو سلامت دانشگاه و اعلام آخرین آمار‌های مربوط به کروناویروس در استان فارس اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۶ هزار و ۱۴۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۷ هزار و ۹۸۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۳ هزار و ۷۶۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سه هزار و ۵۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۱ هزار و ۵۵۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۵۷۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی با اعلام جان باختن یک هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی دیروز تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۲۸۴ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، همچنین از بهبودی ۱۷۲ هزار و ۳۸۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسئول در دانشگاه از افزایش آمار مراجعان به مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان‌ها در یک ماه گذشته خبر داد و با هشدار نسبت به شیب بالا رونده بیماری کووید۱۹در استان فارس، بیان کرد: به بیمارستان‌های مرجع کووید ۱۹ اعلام آماده باش شده و ظرفیت تخت‌های بیمارستانی بعضی از این بیمارستان‌ها در حال تکمیل است که این شرایط، آغاز موج جدید کروناویروس را نشان می‌دهد.

دکتر همتی با اشاره به افزایش تردد و رفت و آمد‌های عمومی و استفاده از وسائط نقلیه عمومی در پایان سال، از عموم مردم استان خواست از حضور در مراکز پرتردد و شلوغ پرهیز کنند تا ضمن جدی گرفتن استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و شست و شوی دست ها، سلامت خود و عزیزانشان را حفظ کرده و بهار بهتری را پیش رو داشته باشیم.

 

برچسب ها: کرونا ، فارس ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار