مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس، تابستان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهش ۳۰ درصدی سفر و مسافر در فارس مواجه بودیم و در سه ماهه سوم (پائیز) نسبت به مدت مشابه سال قبل، این کاهش ۱۰ درصد بوده است.
کد خبر: ۹۴۷۱۸۵
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰ 09 March 2021

تابناک فارس به نقل از ایسنا: علیرضا سیاهپور با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بحث محدودیت در ورودی و خروج‌شهر و ایمنی سازی را دنبال کرده است، گفت: در ابتدای شیوع کرونا، کاهش سفر و محدودیت سفر به شهر‌ها و استان‌های قرمز در دستور کار قرار گرفت و شاهد کاهش سفر تا ۹۰ درصد در دوماه اول شیوع این بیماری بودیم.

او اظهار کرد: در ادامه با افزایش سفر‌های عمومی، بخشی از نگرانی‌هایی که در بحث جابجایی مسافر و ورشکستگی شرکت‌ها ایجاد شده بود، بهبود یافت.

 

کاهش ۳۰ درصدی سفر در تابستان امسال


به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس، تابستان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهش ۳۰ درصدی سفر و مسافر در فارس مواجه بودیم و در سه ماهه سوم (پائیز) نسبت به مدت مشابه سال قبل، این کاهش ۱۰ درصد بوده است.

سیاهپور با اشاره به رعایت اصول بهداشتی قبل و طول سفر و ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری و تب سنجی مسافران، گفت: صندلی‌ها در حوزه جاده‌ای، ریلی و هوایی با ۵۰ درصد کاهش ظرفیت مواجه شد و محدودیت ورود و خروج چندین بار در طول این مدت داشتیم.

او در خصوص جذب تسهیلات کرونایی نیز گفت: از ۳۱ شرکت متقاضی در حوزه حمل و نقل مسافر با اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر وام ۴ میلیارد تومان با سود ۱۲ درصدی پیش بینی شد؛ به ازای هر راننده ۶ میلیون تومان در نظر گرفته شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس با اشاره به اتصال سامانه فروش بلیط برای کنترل ورود مسافران گفت: حدود ۳۰۰ مسافر که تست آن‌ها مثبت بود از سفر منع کردیم.

سیاهپور تصریح کرد: این دغدغه وجود دارد که در آستانه نوروز، سفر‌ها در حوزه ریلی هوایی و زمینی به صورت عمومی باشد، به همین دلیل رعایت شیوه نامه بیش از گذشته ضروری است و باید کنترل و پیش‌بینی‌های لازم به ویژه در حوزه زمینی انجام شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین