فدایی ادامه داد: براساس استعلامی که از وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در این باره گرفته شد وی اعلام کرد که تعطیلی مجموعه تخت جمشید منتفی است زیرا ستاد ملی کرونا در این باره مصوبه ای ندارد.
کد خبر: ۹۵۰۶۴۷
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲ 23 March 2021

تابناک فارس به نقل از ایرنا:حمید فدایی افزود: درخواست هایی در شهرستان مرودشت پیرامون تعطیلی این مجموعه مطرح شد که بصورت شفاهی بود و در پی آن موضوع به مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس اطلاع داده شد و وی نیز در این باره با وزیر میراث فرهنگی مساله را در میان گذاشت.

فدایی ادامه داد: براساس استعلامی که از وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در این باره گرفته شد وی اعلام کرد که تعطیلی مجموعه تخت جمشید منتفی است زیرا ستاد ملی کرونا در این باره مصوبه ای ندارد.

وی اضافه کرد: درباره تعطیلی مجموعه جهانی تخت جمشید با استاندار فارس نیز رایزنی شده که وی نیز اعلام کرده که تعطیلی این مجموعه در حال حاضر امکان پذیر نیست.

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: اگر پیشنهادی در شهرستان مرودشت درباره تعطیلی مجموعه جهانی تخت جمشید مطرح باشد باید این موضوع نخست با اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان فارس اطلاع داده شود و این نهاد درباره این موضوع بررسی های لازم را انجام دهد و درباره آن تصمیم گیری کند.

وی اظهار داشت: برخی خبرگزاری های استان خبر تعطیلی مجموعه جهانی تخت جمشید را که گویا منبع آن فرمانداری شهرستان مرودشت بوده بازتاب داده اند در صورتی که این موضوع در پی استعلاماتی که اخذ شده صحت ندارد.

فدایی در ادامه بیان کرد: مجموعه جهانی تخت جمشید در فضای وسیع و باز قرار دارد و تعداد گردشگران این مجموعه در نوروز ۱۴۰۰ به نسبت سالیان گذشته بسیار کاهش داشته است به گونه ای که در روز نخست فروردین امسال کمتر از ۲ هزار نفر از این مجموعه جهانی بازدید کردند.

وی ادامه داد: تعداد بازدیدکنندگان ۲ روز گذشته تخت جمشید کمتر از تعداد بازدیدکنندگان تعطیلات آخر هفته ها در ایام معمولی سال بود.

مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید بر الزام رعایت اصول بهداشتی در حین بازدید از این مکان تاریخی تاکید کرد.

یادمان تاریخی تخت جمشید که متعلق به دوره هخامنشیان است یکی از آثار ثبت شده استان فارس در فهرست آثار جهانی است که در سال ۱۹۷۹ میلادی با شماره ۱۱۴ در سازمان جهانی علمی، فرهنگی ملل متحد (یونسکو) ثبت شد.
سلسله هخامنشیان از سال ۳۳۰ تا ۵۵۰ پیش از میلاد حکومت کردند.
مجموعه جهانی تخت جمشید در شهرستان مرودشت و در فاصله ۶۰ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

برچسب ها: تخت جمشید ، گردشگری
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار