جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه برخی دوست دارند مردم همیشه در سختی باشند، عنوان کرد: نمی‌شود در وضعیت آبی و زرد اصناف را تعطیل کرد چرا که اولویت اول تصمیمات سلامت مردم است اما نمی‌توان به معیشت و امنیت آنها توجه نکرد در این راستا مشکلات و گرفتاری‌های مردم و اصناف را نیز باید در نظر گرفت.
کد خبر: ۹۵۳۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱ 05 April 2021

تابناک فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس عبدالرضا قاسم پور در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های استان آمادگی کامل برای مقابله با موج جدید کرونا را داشته باشند و با دانشگاه‌های علوم پزشکی همکاری‌ کنند، اظهار داشت: در موج چهارم محدودیت‌ها بر اساس طرح جامع و رنگ‌بندی هر شهر در پنج بخش صنفی، ترددخودرویی آموزش، فرهنگی اجتماعی و اداری اعمال می‌شود.

قاسم‌پور از آماده باش کامل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای خدمات‌رسانی به مردم و رسیدگی و مراقبت از بیماران کرونایی خبر داد و گفت: فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی و کمک‌های مومنانه نیز همچنان ادامه پیدا می‌کند.

معاون استاندار فارس از همه ادارات و نهادهای استان خواست برای راه‌اندازی بیمارستان پشتیبان با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند. تشدید نظارت‌ها در حوزه‌های تحت پوشش و بازارها، مراکز خرید و رستوران‌ها و بخش‌های مختلف استان از دیگر موارد مورد تاکید قاسم‌پور در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بود.

وی خاطرنشان کرد: برخورد قضایی و انتظامی با برپاکنندگان مراسم، مجالس ختم و عروسی و هرگونه تجمع امری ضروری است که همچنان با حدیت باید ادامه پیدا کند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: در دو سال گذشته هیچ گونه سفری در ایام نوروز برای مردم امکانپذیر نبوده و طبیعی است که ستاد ملی در جهت حمایت از بخش حمل و نقل و گردشگری مصوبات حمایتی داشته باشد.

 

وی افزود: استان فارس از استان‌های بزرگ و مسافرپذیر است و زمانی که مسافرت به شهرهای زرد و آبی سراسر کشور آزاد اعلام شده پلیس نمی‌تواند مانع ورود مسافر به این استان شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس بیان کرد: ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ورود به شیراز را پیش از نوروز ممنوع اعلام کرده و اطلاع‌رسانی کردیم که با مخالفت ستاد ملی مواجه شد. در ابتدای نوروز تنها یک شهرستان قرمز در استان وجود داشت که دید و بازدیدها و دورهمی‌ها تعداد شهرهای قرمز و نارنجی را افزایش داد.

وی با بیان اینکه برخی دوست دارند مردم همیشه در سختی باشند، عنوان کرد: نمی‌شود در وضعیت آبی و زرد اصناف را تعطیل کرد چرا که اولویت اول تصمیمات سلامت مردم است اما نمی‌توان به معیشت و امنیت آنها توجه نکرد در این راستا مشکلات و گرفتاری‌های مردم و اصناف را نیز باید در نظر گرفت.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: آمار که بالا می‌رود عده‌ای بدون در نظر گرفتن تلاش‌ها طلبکار می‌شوند و منصفانه قضاوت نمی‌کنند.

وی عنوان کرد: به گفته ستاد ملی، فارس با برنامه‌ترین ستاد مقابله با کرونا را دارد و برنامه‌ریزی مناسب چهارده ماه اخیر این استان را در وضعیت بهتر بیماری نسبت به سایر استان‌ها قرار داده است.

قاسم‌پور افزود: فراموش نکنیم فارس استانی بزرگ و پرجمعیت و مسافرپذیر و دارای جمعیت شناور قابل توجه از سایر استان‌ها است اما به رغم چنین شرایطی آمار پایین‌تر مرگ و میر در این استان نشان از تلاش‌ها زحمات و برنامه‌ریزی‌های علمی و کارشناسی دارد.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعمال 366هزار جریمه و برای خوروهای متخلف و پلمپ 8560 واحد صنفی را نشان از سختگیری و جدی بودن تصمیمات ستاد استانی دانست و تاکید کرد: به رغم همه این سختگیری‌ها مردم خود باید بیشتر رعایت کنند.

وی افزود: در شرایط فعلی ورود به شیراز و خروج از این شهر و سایر شهرهای قرمز و نارنجی استان ممنوع است و خودروهای متخلف جریمه می‌شوند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خاطرنشان کرد: مردم فارس در مدت گذشته و همچنین روز 13 فروردین همکاری و همراهی خوبی داشتند و امیدواریم این همراهی‌ها تدوام داشته باشد تا از موج چهارم نیز با کمترین میزان تلفات عبور کنیم.

برچسب ها: کرونا ، شیراز ، ورود ، خروج ، خودرو
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار