با اوج گیری جدی موج چهارم بیماری کرونا تا اوایل اردیبهشت ماه در شیراز ،محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان افزایش می‌یابد.
کد خبر: ۹۵۳۵۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰ 07 April 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شیراز با اشاره به تغییر وضعیت رنگ بندی این شهرستان به قرمز گفت: با اوج گیری جدی موج چهارم بیماری کرونا تا اوایل اردیبهشت ماه در شیراز روبرو هستیم که براین اساس محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان افزایش می‌یابد.
عبدالرسول حقیقی افزود: بر اساس آمار کارشناسان، با نسخه‌های جدید این بیماری و سرعت شیوع بالاتر مواجه هستیم و با توجه به شرایط موجود، وضعیت بیماری روزانه در حال تغییر است و دستورالعمل‌های ابلاغی باید به نحوی اجرا شود تا با حداقل تلفات از موج خطرناک پیش رو عبور کنیم.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ظرفیت پذیرش مراکز جامع بیماران کرونایی در این شهرستان در حال افزایش است، افزود: الزام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله گذاری‌های اجتماعی، استفاده از ماسک و جلوگیری از تردد و دورهمی‌های غیر ضروری، همچنان به عنوان تنها راهکار‌های پیشگیری و کنترل این بیماری است.
این مقام مسئول با اشاره به افزایش نرخ مراجعات به مراکز درمانی و مصرف کیت‌های تست سریع کرونا، ابراز کرد: فاصله پیک‌های سوم و چهارم کرونا و شروع واکسیناسیون افراد پر خطر از جمله دلایل عادی انگاری مردم نسبت به شرایط کرونایی بود که باعث وخامت شیوع کرونا شده است.

تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند

حقیقی با اشاره به آخرین اصلاحیه دستورالعمل ستاد ملی کرونا، از فعالیت مشاغل گروه یک در شهر‌های با وضعیت قرمز خبر داد و افزود: از امروز رستوران‌ها و مراکز تهیه غذا، صرفا به صورت بیرون بر مجاز به ارائه خدمات هستد.
جانشین ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ادامه کار مشاغل مجاز گروه یک، تحت نظارت اداره صمت و مرکز بهداشت شهرستان شیراز انجام می‌گیرد، اضافه کرد: تمامی برنامه‌های این ستاد در چهارچوب طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها انجام می‌شود.

نظارت بر عملکرد اصناف و ادارات شیراز تشدید می‌شود

حقیقی نظارت اتحادیه‌های صنفی بر حسن اجرای دستور العمل‌ها را ضروری دانست و افزود: در صورت عدم همکاری اتحادیه‌های صنفی، متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی می‌شوند.
معاون فرماندار شهرستان شیراز، اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا را به منزله اخطار به تمامی مشاغل غیر ضرور برشمرد و خاطرنشان کرد: اکیپ‌های گشت مشترک ستاد کرونای شهرستان شیراز در صورت مشاهده فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ راسا می‌توانند تا خروج شهرستان از وضعیت قرمز، نسبت به پلمپ واحد‌های متخلف به مدت ۱۵ روز اقدام کنند.
جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با اشاره به اینکه حضور کارکنان مراکز دولتی در محل کار تا دو سوم افراد کاهش یافته و به صورت دور کاری انجام خواهد شد، اعلام کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی و ادارات و نهاد‌های شهرستان شیراز موظف به اجرای دقیق این دستور العمل هستند و در صورت گزارش هرگونه تخلف، به مراجع نظارتی معرفی خواهند شد.

هرگونه آموزش و آزمون حضوری تعطیل است

حقیقی تعطیلی تمامی برنامه‌های آموزشی، گردهمایی‌ها و مراسم ملی و آئینی را یاد آور و متذکر شد: با توجه به شرایط موجود، تمامی هنرستان‌های فنی حرفه‌ای تعطیل بوده و از برگزاری هرگونه آزمون استخدامی و یا انتخابات صنفی به صورت حضوری جلوگیری به عمل می‌آید.
جانشین رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز با بیان اینکه تشخیص ضرورت سفر برای شهروندان کماکان با فرمانداری است، اضافه کرد: شهروندان در صورت اقدام به سفر‌های ضروری و جریمه شدن، می‌توانند مستندات خود را جهت بررسی و تشخیص ضرورت سفر به فرمانداری ارائه کنند.
حقیقی در پایان از ممنوعیت ورود خودرو‌های غیر بومی به شهر‌های قرمز و اعمال جریمه‌های ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی به عنوان راهکار پلیس راهور یاد کرد و افزود: ممنوعیت تردد شبانه در سطح شهرستان از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد کماکان برقرار است و متخلفین مشمول جریمه‌های ۲۰۰ هزار تومانی در هر شبانه روز خواهند شد.

برچسب ها: محدودیت ، کرونا ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار