رئیس کمیته امنیت مجلس تاکید کرد: امروز ایران اسلامی نه تنها در تجهیزات دفاعی کمترین نیاز را به خارج ندارد بلکه یکی از کشورهای بزرگ و قدرتمندی است که می تواند نیاز بسیاری از کشورها را تامین کند.
کد خبر: ۹۵۴۰۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱ 08 April 2021

تابناک فارس به نقل از خانه ملت: ابراهیم عزیزی با اشاره به توانایی ایران برای صادرات تجهیزات دفاعی به سایر کشورها، گفت: انقلاب اسلامی در بخش های مختلف توفیقات و موفقیت های بسیار خوبی بدست آورد، به خصوص در حوزه دفاعی که حقیقتا بعد از انقلاب خوش درخشیدیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس اظهار داشت: در یک بازه زمانی کشوری بودیم که نیازهای دفاعی مان بسیار زیاد و وابستگی بسیار شدیدی به بیرون از مرزهای جغرافیایی داشتیم، در مقطعی در دفاع مقدس برای سیم خاردار و گونی برای سنگر زدن، کشوری وابسته و نیازمند بودیم، امروز ایران اسلامی از شرایطی که در گذشته داشته که برای کمترین تجهیزات دفاعی وابسته بود، به کشوری پیشرفته، قدرتمند و با قابلیت صادرات انواع محصولات و تولیدات دفاعی تبدیل شده است.

وی این نماینده مجلس بیان کرد: این نکته حائز اهمیت است که چرا ایران در حوزه دفاعی از جمله موشکی، دریایی، زمینی، رزمر هوایی موفقیت های بزرگی را کسب کرده است، مهمترین عامل مدیریت و فرهنگ جهادی حاکم بر مدیران این بخش ها بوده است، انصافا همه مدیران و مسئولین بخش های مختلف دفاعی، روحیه انقلاب و مدیریت جهادی داشته و همین امر توانسته ما را به این حد واندازه و فرصت های خوب دفاعی- امنیتی برساند.

این نماینده مجلس ادامه داد: امروز ایران اسلامی نه تنها در تجهیزات دفاعی کمترین نیاز را به خارج ندارد بلکه یکی از کشورهای بزرگ و قدرتمندی است که می تواند نیاز بسیاری از کشورها را تامین کند به ویژه می تواند در حوزه دانش وعلوم پیشرفته دفاعی، تکنولوژی های روز و محصولات تولید شده خود را صادر و در اختیار سایر کشورها قرار دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: قطعا می توانیم این الگو را در سایر بخش ها به کار بگیریم، می توانیم در حوزه اقتصادی همین مدل مدیریت را حاکم کنیم؛ لازمه آن، حفظ، توسعه و عمق بخشی به فرهنگ مدیریت جهادی است و قبول این موضوع که با همین فرهنگ و تفکر ناب جهادی است که می توانیم به همه خواسته ها و اهداف پیش روی دسترسی پیدا کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار