تعطیلی تنها کارخانه تولید ساختمان‌های نوین خاورمیانه در اقلید ۷ ساله شد.
کد خبر: ۹۷۷۰۰۸
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲ 09 July 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: ذوالفقاری مدیر کارخانه تولید ساختمان‌های نوین بتن مسلح گفت: سال ۱۳۹۳ با ۱۳۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری توانستیم این کارخانه را در اقلید راه اندازی کنیم.
وی با بیان این که ما نمایندگی انحصاری ۹ کشور جهان را در اختیار داریم گفت: کشور کانادا تکنولوژی این کارخانه را تنها به، آمریکا و ایران داده است.
اقای ذوالفقاری افزود: سال ۱۳۹۳ که این کارخانه راه اندازی شد، قرار بود بانک ۵۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش برای تولید پرداخت کند، اما به وعده خود عمل نکرد و کارخانه نتوانست بیشتر از شش ماه تولید داشته باشد.
وی گفت: بانک ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت و واردات تحهیزات پرداخت کرد، اما به علت نداشتن سرمایه در گردش و تعطیلی، اقساط بانک عقب افتاد و اکنون این بدهی کارخانه به بانک به ۷۰ میلیارد تومان رسیده است.
ذوالفقاری گفت: با وجود آن که سفارش کار از چند کشور خارجی گرفته ایم، بانک حتی حاضر نمی‌شود ضمانت برای کارخانه صادر کند.
این کار آفرین افزود: اگر کارخانه تولید ساختمان‌های نوین راه اندازی شود، برای هزار نفر به صورت مستقیم در اقلید کار ایجاد می‌شود.
وی گفت: ساختمان‌های بتن مسلح در برابر ۷ و نیم ریشتر زلزله و ۲۳۰ کیلومتر باد و طوفان مقاوم است.
ذوالفقاری افزود: هزینه هر متر مربع ساختمان سازی با این روش حدود نیم میلیون تومان است که یک ساختمان در مدت یک هفته ساخته و به مشتری تحویل داده می‌شود.

 

برچسب ها: کارخانه ، تعطیلی ، اقلید
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار