اسماعیلی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان فارس بین ۱۱ تا ۱۵ هزار نفر کمبود معلم دارد گفت: آموزش و پرورش فارس با کمبود ۴۰۰۰ نیروی خدماتی نیز مواجه است.
کد خبر: ۹۸۰۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸ 24 July 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس با بیان اینکه مسیر‌های جذب نیروی انسانی در این نهاد مشخص شده است، گفت: آزمون استخدامی آموزش و پرورش با رعایت ۱۰۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در شیرازبرگزارشد.
فرهاد اسماعیلی، افزود: برگزاری منظم، دقیق و استاندارد آزمون استخدامی معلمان در شیراز، نشان دهنده تجربه، توان و تخصص جهاددانشگاهی استان بوده است که جای قدردانی و تشکر دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه برای شرکت در این آزمون ۶۶۵ نفر واجد شرایط دراستان وجود داشت، گفت: این آزمون مخصوص معلمان قرآنی، مدرسان طرح امین و آموزشیاران نهضت سواد آموزی که در آزمون‌های قبل امکان جذب آن‌ها فراهم نشده بود، است.
اسماعیلی با یادآوری اینکه میزان نیاز آموزش و پرورش به نیروی انسانی در بخش‌های مختلف اعم از آموزشی، اداری و خدماتی، فراتر از این تعداد است، گفت: امروز و در این آزمون حدود ۴۱۲ نفر معلم قرآنی و مدرس طرح امین و حدود ۲۵۰ آموزشیار نهضت سوادآموزی شرکت داشتند.
او با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص جذب این نیروها، گفت: برای جذب معلمان قرآن سازوکار بسیار دشواری تعیین شده که شامل نحوه رابطه مالی، شرایط تدریس و ... بود، اما با تلاش همکاران در سراسر استان، خوشبختانه فارس در شرکت بالاترین رقم معلم قرآن شرکت کننده در آزمون را داشته است.

 


مشخص بودن مسیر‌های استخدام در آموزش و پرورش

اسماعیلی با بیان اینکه مسیر جذب نیرو در آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی است، گفت: ما اگر به تعالی آموزش و پرورش فکر می‌کنیم، باید به دنبال اجرای کامل سند تحول بنیادی باشیم و اجرای این سند بدون وجود نیرو‌های جوان، متخصص، متعهد، شاداب و کارآمد، امکانپذیر نخواهد بود.

او گفت: معلم در هر سطحی از آموزش باید دارای چند مهارت هنری، زیبایی شناسی، تسلط حداقلی به نرم افزار‌ها را داشته باشد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان فارس بین ۱۱ تا ۱۵ هزار نفر کمبود معلم دارد گفت: آموزش و پرورش فارس با کمبود ۴۰۰۰ نیروی خدماتی نیز مواجه است.
وی گفت: اگر تمام کسانیکه امروز در آزمون استخدامی معلمان قرآن، مدرسان طرح امین و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، شرکت کرده‌اند، جذب شوند، هنوز فاصله زیادی تا تامین کامل کمبود نیروی انسانی داریم.
او با اشاره به اینکه نیرو‌های شرکت کننده در آزمون امروز، همگی از افراد متخصص، متعهد و توانمند و دارای تجربه مفید تدریس هستند، خاطرنشان کرد: افرادیکه موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون شوند، برای تدریس در مقطع ابتدایی به کار گرفته خواهند شد.

اسماعیلی همچنین یادآور شد که امسال با توجه به برگزاری این آزمون و از محل نیرو‌های فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شهید رجایی، ۴۰۰۰ نفر در همه بخش‌ها جذب آموزش و پرورش استان فارس خواهند شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار