آتش در منطقه هایقر فیروزآباد تاکنون سه کشته و یک مصدوم به همراه داشته است.
کد خبر: ۹۸۳۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۷ 03 August 2021

تابناک فارس به نقل از فارس: آتش سوزی در منطقه هایقر فیروزآباد که ساعاتی پیش مهار شده بود دوباره شعله ور شد و تا کنون سه کشته و سه مصدوم بر جا گذاشته است.

تمام نیروهای امدادی هلال احمر، بسیج، منابع طبیعی ،سپاه، نیروهای مردمی ، دوستداران طبیعت و نیروهای اعزامی از شهرستانهای همجوار کوار ، فراشبند، قیروکارزین و کازرون پای کار آمده اند.

فرماندار فیروزآباد به عنوان مدیر ستاد مدیریت بحران شهرستان ساعاتی پیش به همراه کارکنان فرمانداری و ستاد مدیریت بحران شهرستان در منطقه برای اطفا حریق حضور یافته و پای کار هستند.

سخت گذر و صخره‌ای بودن محل آتش سوزی، دمای بالای و پوشش مرتعی خشک و مرغوب هر لحظه بر شدت شعله‌های آتش افزوده و بی رحمانه مراتع و درختان منطقه را با خاک یکسان می‌کند.

به دستور استاندار فارس یک فروند بالگرد برای اطفای حریق و کمک رسانی به منطقه اعزام شد.

وزش بادهای شدید باعث شعله ور شدن مجدد گردید.

هایقر همچنان می‌سوزد

منطقه هایقر شهرستان فیروزآباد بیش از ۳۰ ساعت همچنان در آتش می‌سوزد.

آتش سوزی منطقه و کوه های هایقر از روز دوشنبه ساعت ۱۵ آغاز و مهار شد اما از ظهر امروز روز دوباره شعله ور شد.

بعد از ظهر امروز سه فروند بالگرد از مرکز استان فارس و بوشهر به منطقه اعزام شده است.

گزارشات حاکی از آن است که آتش هم اکنون منابع طبیعی منطقه را در برگرفته و باد شدید در ارتفاع و پوشش گیاهی انبوه باعث شده مهار آتش به کندی پیش رود.

نیرو‌های منابع طبیعی، محیط زیست، جهادکشاورزی، هلال احمر، بسیج و سپاه پاسداران و نیروی انتظامی از شهرستان فیروزآباد و شهرستان‌های همجوار همراه با مردم محلی برای خاموش کردن آتش به محل اعزام شدند.

فرمانداری و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان در منطقه برای اطفا حریق حضور یافته و پای کار هستند

این اتش سوزی تا کنون جان سه عشایر فارس زبان این منطقه را گرفته و مصدومینی به همراه داشته که توسط اورژانس به مرکز درمانی انتقال داده شده است.

منطقه هایقر با طبیعتی بکر و جنگل‌های انبوه و حیات وحشی بی‌نظیر در مسیر فیروزآباد به قیروکارزین قرار دارد. همچنین درختان کیالک، بنه، پسته کوهی، بادام کوهی از مهمترین پوشش گیاهی این منطقه است.

تنگه هایقر در ۳۵ کیلومتری جنوب غرب شهرستان فیروزآباد قرار دارد و یکی از چشم نوازترین عرصه های استان فارس است.

تنگه هایقر در کنار سد هایقر فیروزآباد قرار گرفته اما از بعد از ظهر روز دوشنبه بخشی از عرصه های طبیعی تنگه هایقر دچار آتش سوزی شده که مربوط قسمت شرقی تنگه هایقر است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار