رئیس حج و زیارت استان فارس با اشاره به اعلام پیش ثبت‌نام زیارت اربعین گفت: این موضوع به معنای تایید و انجام سفر نیست بلکه برای برنامه‌ریزی و آمادگی است.
کد خبر: ۹۹۱۴۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸ 05 September 2021

تابناک فارس به نقل از تسنیم: علیرضا زینلی  با اشاره به شروع پیش ثبت‌نام زیارت اربعین اظهار داشت: طبق اعلام سازمان حج و زیارت متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت سماح از فردا ساعت 9 صبح تا روز چهارشنبه 12 شب پیش ثبت نام انجام دهند که البته این امر به معنای انجام سفر نیست.

وی با بیان اینکه همه امور سفر اربعین منوط به مجوز کشور عراق است، گفت: تا این لحظه کشور عراق مجوزی بابت انجام سفر نداده است اما برای برنامه‌ریزی و آمادگی ساماندهی زائران پیش ثبت‌نام انجام می‌شود.

 

رئیس حج و زیارت استان فارس با اشاره به اینکه انجام این سفر با توجه به وضعیت کرونایی منوط به شرایطی است، افزود: دریافت 2 دوز واکسن و تست منفی پی سی آر 72 ساعت قبل از اعزام از جمله شروط لازم برای انجام سفر است.

زینلی با اشاره به استقبال بی‌نظیر مردم استان فارس در سال‌های گذشته بیان کرد:دوره‌های قبل بیش از 225 هزار نفر از استان فارس برای پیاده‌روی اربعین ثبت نام کردند و امسال باید منتظر نتیجه نهایی بود.

وی درباره فعالیت موکب‌ها نیز تصریح کرد: هنوز به موکب‌ها هم اجازه خروج ندادند و تا زمانی که مجوز صادر نشود نمی‌توان کاری کرد.

رئیس حج و زیارت استان فارس تاکید که پیش ثبت نام به منزله اعزام نیست و تنها برای ساماندهی و برنامه‌ریزی بهتر است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار