صدا و سیمای فارس به مناسبت هفته دفاع مقدس ویژه برنامه‌های متعدد و متنوعی را برای مخاطبانش در نظر گرفته است.
کد خبر: ۹۹۲۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱ 11 September 2021

تابناک فارس به نقل از  روابط عمومی رسانه ملی، یاسر جمالی، معاون صدای صدا و سیمای فارس در این باره گفت: رادیو فارس برنامه‌های متعددی از جمله مستند رادیویی، نمایش، برنامه‌های ترکیبی، میان برنامه، گزارش و گفت و گو در هفته دفاع مقدس را برای مخاطبان خود در اقصی نقاط استان فارس تدارک دیده است. جمالی تصریح کرد: برنامه زنده «عصر حماسه» هر روز ساعت 19:45 تا 20:30 با دعوت از مهمانان مختلف نقش یگان‌های عمل کننده استان فارس در هشت سال دفاع مقدس را بررسی می‌کند. وی افزود: «تاریخ شفاهی جنگ» هر شب ساعت 23 تا 23:45، « نغمه‌های ماندگار» هر شب ساعت 23:45 تا 23:50، نمایش بلند هر شب به جز سه شنبه‌ها ساعت 22:30 تا 23، نمایش کوتاه هر روز ساعت 18:25 تا 18:30، «مدرسه عشق» شنبه تا پنج شنبه ساعت 17:25 تا 17:45، «کتابستان» ویژه معرفی کتاب های حوزه دفاع مقدس و ادبیات پایداری شنبه تا پنج شنبه ساعت 19:30 تا 19:45 از مهمترین برنامه‌های رادیو فارس به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس است. جمالی همچنین گفت: برنامه «نویسا» ویژه گفت و گو با نویسندگان ادبیات پایداری و دفاع مقدس استان هر روز به مدت 30 دقیقه و برنامه «خاکریز» که هر شب خاطرات رزمندگان استان در دوران دفاع مقدس را مرور می‌کند، بخش دیگری از برنامه‌های رادیو فارس به مناسبت گرامیداشت مجاهدت های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.

معاون صدای شبکه استانی فارس اظهار داشت: اطلاع رسانی برنامه‌های هفته دفاع مقدس در گفت و گو با مسئولان در برنامه‌های «سلام کاکو» و «پیام رادیو فارس»، نمایش های ویژه شهیدان مرتضی جاویدی، مجید سپاسی، حسن حق نگهدار، عباس دوران و دیگر شهدای برجسته فارس، پخش مستندهای ویژه از سوژه‌های جذاب و شاخص دفاع مقدس استان در دوره دفاع مقدس و همچنین رزمندگان کارآفرین بعد از دروه دفاع، مستند «کارنامه قبولی» ویژه زندگی تنها بازمانده حمله موشکی عراق به شیراز در محله شیخعلی چوپان، مستند «کارگاه نیاشیران» ویژه خودکفایی در تولید قطعات و تجهیزات استراتژیک، گفت و گو با شکارچی تانک و رکورددار شکار تانک در دوران دفاع مقدس، گفت و گو با تکاوران نیروی دریایی و از رزمندگان بازمانده دفاع ۳۴ روزه خرمشهر و حاضر در عملیات های چریکی از دیگر برنامه‌های رادیو فارس در این ایام است. جمالی در ادامه گفت: بررسی نقش بازدارندگی دفاعی کشور با تکیه بر توان تولیدات دفاعی داخل در گفت و گو با کارشناسان و مسئولان مرتبط در برنامه میزگرد هفته، پرداخت ویژه به شهدای مدافع حرم، پخش ۵ مستند در خصوص هفته دفاع مقدس و نمایش بلند «پرده نشین» ویژه جانباران اعصاب و روان نیز در ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس روی آنتن رادیو فارس می رود.

علیرضا باغبانمنش، معاون سیمای فارس هم گفت: سیمای فارس ویژه برنامه «رادار» را روی آنتن می‌برد. این برنامه در طول هفته دفاع مقدس با دعوت از فرماندهان دوران دفاع مقدس ساعت 21:15 هرشب زنده از شبکه فارس پخش می‌شود. باغبانمنش تصیرح کرد: برنامه زنده «شباهنگ» از 24 تا 30 شهریور هر شب ساعت 21:15 با دعوت از فرماندهان و پیشکسوتان جبهه و جنگ، رشادت های رزمندگان اسلام را در دوران دفاع مقدس گرامی می دارد. وی افزود: روزانه سیمای فارس در خلال برنامه‌های پر مخاطبش همچون «کاشانه مهر»، «صبح پارسی»، «نگاه روز» و «طعم جوانی» هم به طور ویژه به موضوع هفته دفاع مقدس می‌پردازد. معاون سیمای فارس در پایان گفت: پخش مستند منتخب دفاع مقدس و مستندی با عنوان «مدافعان حرم»، تیزر پویش عکس دست نوشته‌های دوران دفاع مقدس، فیلم های سینمایی مطرح دفاع مقدس، سرود، گزارش و نماهنگ از دیگر برنامه‌های سیمای فارس به مناسبت ایام دفاع مقدس است.

ابوالحسن کرمی، معاون خبر صداوسیمای فارس نیز با بیان اهمیت بزرگداشت هفته دفاع مقدس و لزوم اطلاع رسانی در این زمینه گفت: سه مستند 5 دقیقه ای با عناوین «نقش جهاد سازندگی در دفاع مقدس»، «نقش یگان‌های نظامی فارس در پیروزی رزمندگان استان فارس» و «کمک های مردمی در دفاع مقدس» تولید و آماده پخش از شبکه‌های ملی و استانی است. کرمی تصریح کرد: با موضوع دفاع مقدس چهار گزارش 3 دقیقه ای با عنوان‌های «روایان دفاع مقدس»، «معرفی شهید جاویدی»، «معرفی شهید دوران»، «دفاع مقدس و محرم» و گفت و گوهای متعددی از جمله گزارش های مردمی و مصاحبه با مسئولان استانی در دستور کار این معاونت قرار دارد.

علی خورشیدسوار، معاون فضای مجازی صداوسیمای فارس نیز گفت: سه ویدیو با موضوع نقش فارس در دفاع مقدس، ستاره‌های فارس و نقش زنان فارس در دفاع مقدس تولید و آماده انتشار است. به همین منظور چندین پوستر، عکس نوشته و پادکست گرافی هم آماده شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار