مدیر جهاد کشاورزی مرودشت از تولید ۳۴ هزار و ۸۰۰ تن گندم بذری اصلاح شده اعم از مادری، گواهی شده و "پرورشی سه " در سال زراعی گذشته در این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۹۹۲۸۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴ 11 September 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: کاووس همتی مدیر جهاد کشاورزی مرودشت از تولید ۳۴ هزار و ۸۰۰ تن گندم بذری اصلاح شده اعم از مادری، گواهی شده و "پرورشی سه " در سال زراعی گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: ۶ هزار تن از گندم تولیدی به منظور کشت در سال زراعی آتی در شهرستان مرودشت و مابقی برای تامین بذور مورد نیاز سایر شهرستان‌های فارس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول اظهار کرد: گندم تولیدی، توسط شرکت‌های تولید کننده بذر، بوجاری، ضدعفونی، لیبل گذاری و در بین سایر شهرستان‌های استان فارس توزیع می‌شود.

او بیان کرد: بیش از ۳۵ مرکز توزیع از جمله تعاونی‌های تولید و روستایی و بخش خصوصی از اواخر شهریور ماه بذور گواهی شده را در این شهرستان توزیع خواهند کرد.

همتی بیان کرد: چمران۲، طلایی، هانا، سارنگ، مهرگان، برات و تیرگان از جمله ارقام موجود و اختصاص یافته از سوی سازمان جهاد کشاورزی به شهرستان مرودشت برای کشت در سال زراعی آتی است.

او با تاکید بر اینکه مشکلی در خصوص تامین بذور مورد نیاز کشاورزان وجود ندارد، ابراز کرد: متقاضیان درگام اول به منظور تکمیل چک لیست به مراکز جهاد کشاورزی بخش‌ها مراجعه کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم ضدعفونی بذور خود مصرفی اظهار کرد: بذور خود مصرفی نیز مانند سال‌های گذشته زیر نظر کارشناسان بوجاری و با سموم قارچ کش ضدعفونی و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همتی با بیان اینکه مرودشت قطب تولید گندم در فارس و یکی از قطب‌های تولید این محصول استراتژیک در کشور به شمار می‌رود، یادآور شد: این شهرستان بیش از ۷۰ درصد گندم بذری استان فارس را تامین می‌کند.

برچسب ها: تولید ، گندم بذری ، مرودشت
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار