رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان اعلام کرد که عاملان کشتار تعدادی سبزقبا (زنبورخوار) در این شهرستان بازداشت شدند.
کد خبر: ۹۹۳۸۹۲
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰ 15 September 2021

تابناکفارس به نقل از ایسنا:حسن ابراهیم گفت: سه نفر از متخلفان که با مسموم کردن طعمه (زنبور عسل) با سم کشنده، در نزدیکی کندوهای عسل خود اقدام به از بین بردن ۱۷ قطعه پرنده سبز قبا (زنبور خوار) کرده بودند، بازداشت و برای آنان پرونده قضایی تشکیل شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از محیط زیست فارس، ابراهیمی افزود: این متخلفان با این بهانه که برای پیشگیری از خسارت به کندوهای خود، زنبورهای عسل را به سم آغشته کرده‌اند و این پرندگان وحشی با خوردن طعمه های آغشته به سم، تلف شده و از بین رفته است.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان گفت: برای خاطیان، تقاضای اشد مجازات را از مرجع قضایی شهرستان شده است.

براساس این گزارش، هرساله در این فصل، این گونه پرندگان در جست و جوی غذا به کندوهای عسل نزدیک می‌شوند و متاسفانه افرادی اقدام به خوراندن سم به این پرندگان کرده و موجب مسمومیت و کشتار سایر حیواناتی که از لاشه این پرندگان مسموم تغذیه می‌کنند، می‌شوند.

به گزارش ایسنا، اخیرا در شهرستان داراب نیز، پس از انتشار تصاویری از لاشه شمار زیادی سبزقبا(زنبوخوار)، محیط زیست اعلام کرد که برخی از زنبورداران عامل مسمومیت و کشتار این پرندگان بوده اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار