سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی خنج اظهار کرد: از هر کندو به طور متوسط بین ۴ تا ۸ کیلوگرم عسل کنار می توان برداشت که با توجه به حجم کندوهای مستقر در شهرستان پیش بینی می شود بیش از هزار تن عسل، ۲۰ کیلوگرم گرده گل، ۱۲۰ کیلوگرم موم و ۱٫۵ کیلوگرم بره موم در شهرستان خنج تولید شود.
کد خبر: ۹۹۳۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲ 15 September 2021

تابناک فارس به نقل از ایانا: علی علی پور گفت: شهرستان خنج همه ساله با توجه به پوشش گیاهی بسیار مناسب درختان کُنار پذیرای کندوداران از شهرستان ها و استان های همجوار می باشد که پیش بینی می شود بیش از ۱۲۰هزار کلونی در این شهرستان اسکان داده شود.

وی با اشاره به اینکه زنبورداران از شهرستان های مختلف استان فارس و همچنین استان های اصفهان و چهارمحال بختیاری به شهرستان خنج مهاجرت می کنند، ابراز کرد: از نیمه اول شهریور ماه تاکنون بیش از ۱۰۰ مجوز اسکان برای بیش از چهل هزار کلونی زنبورعسل صادر شده است و همچنان ادامه دارد.

این مقام مسئول افزود: به منظور تولید اقتصادی و جلوگیری از ضرر و زیان زنبورستان ها تمامی زنبورداران ملزم به رعایت فاصله قانونی از یکدیگر هستند که این مهم در صدور مجوز اسکان به زنبورداران توصیه می‌شود.

به گفته وی؛ از هر کندو به طور متوسط بین ۴ تا ۸ کیلوگرم عسل کنار می توان برداشت که با توجه به حجم کندوهای مستقر در شهرستان پیش بینی می شود بیش از هزار تن عسل، ۲۰ کیلوگرم گرده گل، ۱۲۰ کیلوگرم موم و ۱٫۵ کیلوگرم بره موم در شهرستان خنج تولید شود.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی خنج اظهار کرد: کُنار جنوب بیش از سایر درختان نواحی گرمسیری رشد می کند، پوشش خوب کنارها در تمام نقاط شهرستان چشم انداز خوبی را ایجاد نموده به شکلی که می توان این شهرستان را یکی از قطب های تولید عسل کنار در فصل پاییز دانست.

برچسب ها: برداست ، عسل ، خنج
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار