شیخ محمد البلوشی نماینده مجلس کشور عمان با بیان اینکهمردم کشور عمان به استان فارس و شهر شیراز نگاه ویژه‌ای و اعتماد خاصی دارند و به همین علت سفرهای درمانی خود را ترجیحاً به این استان انجام می‌دهند.
کد خبر: ۹۹۴۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰ 16 September 2021

تابناک فارس به نقل از یرنا:هادی شه دوست شیرازی در این دیدار که در شیراز برگزار شد، راهکارهای تعامل بیشتر گردشگری سلامت با کشور عمان را بررسی و اعلام کرد: عمان از هدف‌های مدنظر استان فارس در گردشگری سلامت و درمان است.

روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در مطلب ارسالی خود از قول شه‌دوست شیرازی،افزود:گردشگری سلامت یکی از مزیت‌های نسبی استان فارس در حوزه گردشگری است که در سال‌های اخیر به‌ آن توجه شده و در اولویت‌ برنامه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ادامه داد:استان فارس و شهر شیراز با پیشتازی در عمل‌های پیوند، چشم، پوست، مو و زیبایی یکی از مقاصد اصلی سفر کشورهای همسایه حوزه خلیج فارس است که تسهیل در روند دسترسی بیماران و ایجاد زیرساخت‌های خدماتی، اقامتی و رفاهی می تواند این حضور را دو چندان کند.

این مقام مسئول ابراز کرد:بهره‌گیری از استادان خبره علم پزشکی و متخصصین از مزایای استان فارس و شیراز است که درمان‌پذیران بدان واقف هستند ولیکن استفاده از این امکانات و منابع فاخر علمی و پزشکی نیازمند تغییر نگاه و ایجاد زیرساخت‌های لازم و تعامل متقابل با دستگاه‌های مجری است.

او گفت:ایجاد مراکز درمانی مناسب و متناسب با اولویت‌های خدمات گیرندگان از اهم موضوعات است.

شه‌دوست شیرازی با بیان اینکه برخی افراد به‌صورت غیر رسمی و از مبادی غیراصولی و فنی نسبت به ارائه خدمات بعضاً نامناسب به گردشگران درمانی و سلامت اقدام می‌کنند، افزود:اقدام غیررسمی این‌گونه افراد قابل قبول نیست و افراد آموزش دیده بسیاری در این زمینه وجود دارد و باید از آن‌ها حمایت شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: می‌بایست ارائه خدمات به گردشگران سلامت و درمان در چارچوب قانونی تعریف شده صورت پذیرد تا در بروز مشکل بتوانیم برای رفع آن اقدام کنیم.

آمادگی کشور عمان برای افزایش همکاری‌های دوطرفه در زمینه گردشگری سلامت

در این دیدار شیخ محمد البلوشی نماینده مجلس کشور عمان با بیان اینکه کشور عمان آماده افزایش همکاری‌های دوطرفه در زمینه گردشگری سلامت است، افزود: شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه گردشگری به راحتی می‌توانند در کشور عمان سرمایه‌گذاری کنند.

او گفت: مردم کشور عمان به استان فارس و شهر شیراز نگاه ویژه‌ای و اعتماد خاصی دارند و به همین علت سفرهای درمانی خود را ترجیحاً به این استان انجام می‌دهند.

نماینده مجلس کشور عمان افزایش پروازهای شیراز-مسقط و بالعکس را لازم دانست و اظهار کرد: با تأسیس شرکت در شیراز، زمینه‌های سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف بویژه گردشگری در استان فارس ایجاد خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار