رئیس کل دادگستری استان فارس از رهایی ۳۹ محکوم به قصاص از چوبه دار با تلاش مرکز توسعه حل اختلاف و داوری این استان از ابتدای سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۹۹۴۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶ 17 September 2021

تابناک فارس به نقل از برنا: حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۹ محکوم به قصاص از چوبه دار با تلاش مرکز توسعه حل اختلاف و داوری استان فارس رهایی یافتند گفت: برقراری صلح و سازش در پرونده‌های قضائی از اولویت‌های قضایی این استان محسوب می‌شود و خوشبختانه استان فارس در ۷ سال متوالی موفق به کسب رتبه برتر در زمینه صلح و سازش در پرونده‌های قتل شده است.

 وی اظهار داشت: شورای حل اختلاف با بهره مندی از ظرفیت افراد توانمند و معتمدان و ریش سفیدان برای برقراری صلح و سازش و ترغیب هم نوعان به گذشت گام مهمی برداشته و آثار و ثمرات آن در جامعه مشهود می‌باشد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به وجود زمینه فرهنگ دینی اصلاح ذات البین در نقاط مختلف این استان گفت: عفو، گذشت و بخشش یکی از تأکیدات و سفارشات دین و ائمه اطهار است که اعضای شعب صلحی شورا‌های استان فارس با تکیه بر مبانی قوی اسلامی و همچنین غنای فرهنگی مردم در گذشت و عفو موفق به ثبت میزان قابل توجهی از مصالحه در پرونده‌های مختلف ارجاع شده به شورا‌های حل اختلاف شده اند که بخش عمده‌ای از آن را پرونده‌های قتل تشکیل می‌دهند.

برچسب ها: قتل ، اعدام ، قصاص
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار