مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لارستان گفت: مقام مسئول با بیان اینکه برآورد می شود 450 هکتار از اراضی شهرستان لارستان به کشت گوجه فرنگی اختصاص یابد، اظهار کرد: امیدواریم کشاورزان بتوانند در ماه های سرد امسال بالغ بر 18 هزار تن گوجه فرنگی به بازار مصرف عرضه و نیاز ها را مرتفع کنند.
کد خبر: ۹۹۵۸۷۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹ 22 September 2021

تابناک فارس به نقل از ایانا: محمد جواد مظفری با اشاره به اینکه اوج نیاز بازار به محصول گوجه فرنگی از دی ماه آتی پیش بینی شده است، تصریح کرد: از این رو کشاورزان قریب به 15 روز زود تر از سنوات قبل کار کاشت را آغاز کرده اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه برآورد می شود 450 هکتار از اراضی شهرستان لارستان به کشت گوجه فرنگی اختصاص یابد، اظهار کرد: امیدواریم کشاورزان بتوانند در ماه های سرد امسال بالغ بر 18 هزار تن گوجه فرنگی به بازار مصرف عرضه و نیاز ها را مرتفع کنند.

وی ابراز کرد: عمده سطح زیر کاشت گوجه فرنگی در مناطق هرمود مهرخویی و زاهد محمود شهرستان لارستان قرار دارد که تمامی این مزارع به روش قطره ای آبیاری می شوند.

او اظهار کرد: نشای گوجه فرنگی مورد نیاز کشاورزان شهرستان لارستان تماما در همین شهرستان تولید شده است که علاوه بر ایجاد اشتغال فصلی قابل توجه، باعث کاهش هزینه های تولید کشاورزان و جلوگیری از انتقال آفات و بیماری های نباتی از دیگر شهرستان ها می شود.

 

برچسب ها: کشت ، گوجه فرنگی ، لار
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار