حسین حسین زادهخطاب به آقایانی که به خیال خام در مرزهای شمال غربی کشورمان هیاهو به راه انداخته بگویم از قدرت دم شیر، آگاه هستید؟ ایران شیری است که با دم خود منطقه را کابوس آمریکایی ها کرد و امنیت و ثبات در منطقه صرفا از سرپنجه اوست. امنیت خط قرمز ما بوده و نخواهیم گذاشت مرزهایمان به مخاطره بیفتد.
کد خبر: ۹۹۸۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲ 04 October 2021

تابناک فارس به نقل از خانه ملت: حسین حسین زاده در نشست علنی صبح امروز(دوشنبه، 12 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه ماه ها و سال های اخیر روزگار سختی بر مردم گذشت، گفت: از گرانی و معیشت گرفته تا شیوع کرونا که عزیزان زیادی را از ما گرفت و کام همه مردم را تلخ کرد لذا جا دارد خالصانه از تک تک ملت شریف ایران بابت همراهی و تحملشان سپاسگزاری کنم و قدردان زحمات عزیزان در کادر درمان، کارگران، معلمان، مهندسان، اصناف، ورزشکاران، دانشجویان، کشاورزان، عشایر، تولیدکنندگان و دیگر اقشار باشیم همچنین تشکر ویژه از سپاهیان جان برکف، ارتش همیشه قهرمان، نیروی انتظامی مقتدر و عزیزان در وزارت اطلاعات که دست تک تک آنها را به گرمی فشرده و قدردان فداکاری های آنها هستیم.

نماینده مردم لارستان و خنج و گراش، اوز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ایران صرفا یک جغرافیا و یک محدوده سرزمینی نیست، گفت: ایران یک، تاریخ، فرهنگ و اصالت است که از جنس حماسه ای درخشان بوده و آنها که به اشتباه محاسباتی افتاده و پای خود را از گلیم عقل و توان دراز می کنند همواره با کابوس دهشتناک شکست مواجه هستند.

وی افزود: خطاب به آقایانی که به خیال خام در مرزهای شمال غربی کشورمان هیاهو به راه انداخته بگویم از قدرت دم شیر، آگاه هستید؟ ایران شیری است که با دم خود منطقه را کابوس آمریکایی ها کرد و امنیت و ثبات در منطقه صرفا از سرپنجه اوست. امنیت خط قرمز ما بوده و نخواهیم گذاشت مرزهایمان به مخاطره بیفتد.

حسین زاده همچنین با بیان اینکه فاتحان خیبر تلنگری به دشمن صهیونیستی زده اند که تاریخ فتح خیبر برای ما دست یافتنی است، عنوان کرد: ما ایرانیان همسایگان خود را دوست داشته و اجازه نمی دهیم رژیم و قدرت های نامشروع این دوستی ها را به دشمنی تبدیل کنند اما اگر گزندی به سرزمین عزیزتر از جانمان وارد شود، جان خود را سر دست می گیریم تا تقدیم ذره ای از خاک کشور کنیم و اجازه نمی دهیم، ذره ای قلب رهبری عزیز به درد آید و تنها راه نجات کشور اطاعت از رهبری است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به اینکه امروز وزارت امور خارجه دیگر وزارت برجام نبوده و حضور فعالانه و عزتمندانه دیپلماسی در همه زمینه ها از جمله اقتصادی، فرهنگی و تمدنی خواسته نمایندگان و ملت است، اظهار داشت: در این حوزه تحقق آرمان های انقلاب اسلامی قطعا نصب العین دیپلمات های انقلابی خواهد بود و تعیین راهبرد اساسی در حوزه انرژی و منابع با نگاه جدی به آیندگان از ضروریاتی است که هم مجلس و هم دولت باید به آن ورود کنند تا شاهد اتفاقات تلخی همچون بحران های آبی و قطعی مکرر برقی نباشیم.

وی همچنین با بیان اینکه دیپلماسی انرژی با محوریت انرژی، صنعت، تجارت و جلوگیری از خام فروشی و حضور فعال در اوپک و دیگر مجامع بین المللی راهکار پایدار خنثی سازی تحریم ها است، اظهار کرد: ما نگران انرژی کشور بوده و نگرانیم ایران به عنوان بزرگ ترین دارنده ذخایر نفت و گاز در جهان، واردکننده عمده گاز شده و پارس جنوبی به عنوان نماد انرژی کشور در سال های آتی تبدیل به بزرگ ترین موزه صنعتی دنیا شود.

حسین زاده ادامه داد: تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی ادارات و سازمان ها، به ویژه کادر زحمتکش درمان، لایحه رتبه بندی فرهنگیان، همسان سازی بازنشستگان لشکری و کشوری و تأمین اجتماعی، افزایش پایه حقوق کارگری و عدالت در پرداخت حقوق کارکنان و نظامیان از مواردی است که اقشار مختلف مردم نسبت به آن مطالبه گر هستند.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان فارس اضافه کرد: نماینده مردمی هستم که خودشان آستین بالا زده و در همه تاریخ همچون نخلی سبز ایستاده اند. سرزمین جنوب فارس، سرزمین نخل و آفتاب و همت است.

وی با اشاره به بخشی از موضوعات حوزه انتخابیه عنوان کرد: شایسته نیست مردم منطقه از آب آشامیدنی بی بهره باشند و جاده جهرم-لار-بندرعباس که راه اصلی مواصلاتی منطقه است تبدیل به جاده مرگ شده و جاده دیگری در مسیر تونل خلیج فارس غیرفعال شده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ادارات در شهرستان های خنج، گراش و اوز کماکان نمایندگی بوده و وعده اداره های مختلف بر زمین مانده است. امروز برای بخشی از هموطنان که در کشورهای حوزه خلیج فارس مشغول به کارند از جمله مردم حوزه انتخابیه اینجانب، مشکلاتی به وجود آمده که انتظار می رود وزارت امور خارجه نسبت به رفع مشکلات پیش آمده اقدام عاجل کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار