معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه، دوازدهم مهر ۱۴۰۰، از افزایش شمار جانباختگان این بیماری به بیش از ۶هزار و ۷۰۰ نفر در فارس خبر داد.
کد خبر: ۹۹۸۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷ 04 October 2021

تابناک فارس به نقل از برنا: دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: با جان باختن ۱۵ هم استانی دیگر در اثر کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به ۶ هزار و ۷۰۱ هم استانی رسید.
او با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۵۷ هزار و ۴۸۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده است، افزود: با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۰۶هزار و ۹۲۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۹۱هزار و ۶۴۳مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۳ هزار و ۵۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۴۹ هزار و ۹۷۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
وخامت وضعیت جسمی ۲۰۷ بیمار کرونا در بخش های مراقبت ویژه
دکتر همتی با اعلام خبر بستری ۲۶۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم را که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند، دو هزار و ۱۳ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۲۰۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۳۶ هزار و ۷۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او همچنین آمار مراجعه به مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا (۱۶ ساعته) در ۲۴ ساعت گذشته را نیز هزار و ۵۲۳ مورد اعلام کرد.

دعوت به دریافت کارت واکسن دیجیتال در سامانه وزارت بهداشت

دکتر همتی با بیان اینکه تا کنون، دو میلیون و ۴۸۸ هزار و ۲۲۹ دوز واکسن نوبت اول و ۹۸۳ هزار و ۵۱۹ دوز واکسن نوبت دوم در مراکز واکسیناسیون به مردم تزریق شده است، افزود: تا کنون سه میلیون و ۴۷۱ هزار و ۷۴۸ دوز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است.
این مقام مسوول در دانشگاه با بیان اینکه کماکان جمعیت هدف دریافت واکسن کرونا، افراد ۱۲ سال به بالا هستند که می توانند به پایگاه های واکسیناسیون مراجعه کنند، توصیه کرد: با توجه به اینکه در هفته های آینده طرح واکسیناسیون هوشمند اجرا می شود، از مردم استان دعوت می شود تا در اسرع وقت به مراکز واکسیناسیون، مراجعه نمایند.
او از آن دسته از افرادی که دو دوز واکسن کروناویروس را دریافت کرده اند، خواست تا برای دریافت کارت واکسن دیجیتال خود به سامانه https://salamat.gov.ir/ مراجعه کنند تا با توجه به اجرای طرح واکسیناسیون هوشمند در آینده نزدیک، برای دریافت خدمات شهروندی نظیر مراجعه به مراکز عمومی، با مشکلی مواجه نشوند

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار