سردار حبیبی گفت: حدود ۲ هزار برنامه در هفته نیروی انتظامی در فارس برگزار می شود که در هر شهرستان ۴۰ برنامه اجرایی خواهد شد.
کد خبر: ۹۹۹۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱ 06 October 2021

تابناک فارس به نقل از شبستان: سردار «رهام بخش حبیبی» امروز (چهارشنبه ۱۴ مهر) در نشست خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی با بیان اینکه شعار هفته نیروی انتظامی امسال «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» است که تمام برنامه ها بر اساس این شعار است، گفت: حدود ۲ هزار برنامه در هفته نیروی انتظامی در فارس برگزار می شود که در هر شهرستان ۴۰ برنامه اجرایی خواهد شد.

فرمانده نیروی انتظامی استان فارس با اشاره به موضوعات مورد توجه مردم مانند رشد تکنولوژی و فضای مجازی، عنوان کرد: سعی کردیم در این فضا فعالیت کنیم و آسیب ها را به مردم نشان دهیم و با هوشیاری خدمات بهتری را به مردم ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی از مردم هشدارهای پلیس را جدی نمی کند و نتیجه آن آسیب های که می بینیم و در مقابل حریف نیز ساکن نمانده و ترفندهای آسیب زننده فضای مجازی در حال تغییر است که باید به اطلاع مردم رسانده شود، در فضای مجازی به تازگی گروهی در فارس دستگیر شده که افرادی که خواستار فروش یا خرید خانه بودند بیعانه می دادند و با کاهش قیمت ها مردم را جذب می کردند و به تعدادی زیادی ضرر رساندند.

رئیس پلیس فارس، ماموریت خود را مقابله با آسیب رساندن به مردم را سرفصل فعالیت خواند و گفت: در برخی از تفرجگاه ها ناامن شدن با بسیج شدن کارگاه ها و پوشش ۲۵ شب موفق به دستگیری چهار فرد زورگیر در بوستان «دراک» شدیم.

وی از دستگیری فردی زورگیر در شیراز خبر داد و افزود: این فرد در سطح شهر مسلح رفت و آمد می کرد که دستگیری شد.

سردار حبیبی اعلام کرد: در کالای قاچاق ۳۲۴ میلیارد تومان کشف و جذب شد که ۲۶ درصد افزایش داشتیم، کشف ۹۰ درصدی پرونده های مجازی را داشتیم، عده ای در شهر شیراز با لباس پرستاری و ماشین جلوی مردم را گرفته و به بهانه تست کرونا اموال را سرقت کرده و فرار می‌کردند و ۱۱ استان در حال فعالیت بودند که برای این پرونده نیاز به استفاده از تمام توان و تجهیزات بود و شناسایی و عملیات در استان های دیگر هم شکل گرفت و این فرد در مشهد دستگیر شد.

رئیس پلیس فارس تاکید کرد : اگر پلیس در حال اعمال قانون است به پلیس کمک کنیم، در حال دستگیری یک زن کیف قاپ هستیم مردم در حال هو زدن هستند، مردم باید بدانند پلیس در حال تامین امنیت آنها است.

وی با بیان اینکه پرونده ها بیشتر در حوزه مشاوره پلیس وارد شد و باعث افزایش حجم پرونده ها شد، گفت: ۷۰ درصد پرونده ها به مصالحه رسید و به دادگاه رسیده نشد.

فرمانده ناجا فارس افزود: عدم کنترل خشونت گاهی سبب جنایت می شود، باید مردم بخشش را بیاموزند و خشم خود را کنترل کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار