مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اقلید با اشاره به برداشت سیب از باغ های این شهرستان گفت: پیش بینی می شود امسال صد هزار تن سیب از شهرستان اقلید روانه بازارهای مصرف شود.
کد خبر: ۹۹۹۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰ 06 October 2021

تابناک فارس به نقل از ایانا: سید علی آقا میرطالبی با بیان اینکه در شهرستان اقلید بیش از پنج هزار هکتار باغ سیب وجود دارد، تصریح کرد: به طور متوسط ۱۸ تن محصول از هر هکتار برداشت می شود که با توجه به شرایط مناسب جغرافیایی این میزان بالاتر از متوسط تولید کشور است.

این مقام مسئول اظهار کرد: بالغ بر 40 درصد سیب درختی استان فارس در شهرستان اقلید تولید می شود که تنها 10 درصد برای مصرف تازه خوری وارد بازار شده و مابقی در سردخانه های موجود در سطح استان و استان های همجوار انبار و نگهداری می شود.

به گفته وی؛ ارقام عمده برداشتی شامل سیب قرمز و سیب زرد است که با شیوه صحیح مدیریتی باغداران خصوصا هرس به موقع، تغذیه مناسب، سمپاشی های اصولی و استفاده از روش های کنترل بیولوژیکی آفات از عملکرد و کیفیت بالایی برخوردار بوده است.

او بر لزوم توسعه صنایع تبدیلی و سردخانه ای در شهرستان اقلید تاکید کرد و افزود: از سرمایه گذاران این حوزه می خواهیم تا با ورود به این عرصه علاوه بر افزایش ارزش افزوده محصولات به کاهش ضایعات محصولات باغی و اقتصاد باغداران منطقه کمک نمایند.

برچسب ها: برداشت ، سیب ، اقلید ، بازار
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار