رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز حضور ۳۰ ساله این دانشگاه در شهر صدرا را بهترین نهاد برای کمک به رفع مشکلات این شهر دانست.
کد خبر: ۹۹۹۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰ 07 October 2021

تابناک فارس به نقل از انا: محمدرضا قائدی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه با شهرداری صدرا اظهار کرد: بهترین ارگانی که می‌تواند به شهرداری و شورای شهر صدرا کمک کند، دانشگاه آزاد اسلامی است که به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین ارگان‌ها حدود سه دهه در این شهر فعالیت دارد.

وی افزود: در دانشگاه به‌طور تمام‌قد در خدمت شهرداری و شورای شهر صدرا هستیم تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود دانشکده هنر و معماری، خدمات متقابلی را به شهرداری و شورای شهر صدرا ارائه دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز تفاهم‌نامه با شهرداری صدرا را باعث رونق ارتباط بین شهرداری، شورا و دانشگاه دانست و گفت: در کنار این تفاهم‌نامه، برنامه علمی مسکن و آینده توسط دبیرخانه علمی این دانشگاه در حال برنامه‌ریزی است که موجب می‌شود اثرات مثبت مباحث به اعضای هیئت‌ علمی‌ منتقل شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و استان فارس استادان خوبی دارد و این هنر اعضای شهرداری و شورای شهر است که بتوانند از ظرفیت‌های موجود در این دانشگاه استفاده لازم را ببرند.

قائدی یادآور شد که تفاهم‌نامه با شهرداری صدرا روی کاغذ نماند و برای اجرای آن پیگیری‌های لازم صورت بگیرد تا تفاهم‌نامه عملیاتی و مسیر اجرای آن هموار شود.

زمینه کاری زیادی در شهر صدرا وجود دارد
شهردار صدرا نیز در این جلسه با ذکر شرایط اقلیمی صدرا، این شهر را جدید خواند که در راستای سیاست کنترل جمعیتی ایجادشده که رو به رشد بوده و یکی از کلان‌شهرهای کشور محسوب می‌شود.

بهزاد پرنیان گفت: بافت شهر مدرن نیست، طرح جامع حمل‌ونقل و ترافیک نداریم، طرح دفع آب‌های سطحی وجود ندارد، در حوزه پسماند و سرمایه‌گذاری ظرفیت‌سنجی نشده و منابع پایدار نداریم، این در حالی است که زمینه کاری زیادی در شهر صدرا وجود دارد که بهترین مرجع و ملجأ برای طراحی راه‌حل آنها را دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز می‌دانیم.

وجود دانشگاه‌ها در شهر صدرا می‌تواند زمینه جذب منابع باشد
شهردار صدرا افزود: در شهر صدرا دو بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینا و سوانح سوختگی و مجموعه باغ‌شهری‌هایی که فضای خاص به شهر صدرا داده است، وجود دارد.

پرنیان بیان کرد: در گذشته شهر صدرا ازنظر راه دسترسی محدود بود؛ اما امروزه دو جاده‌ دیگر در دسترس است و یک جاده جدید در دست اقدام که این افق روشنی برای شهر صدرا خواهد داشت.

باید از ظرفیت دانشگاه استفاده کنیم
رئیس شورای شهر صدرا هم در این نشست گفت: در مؤلفه‌های اقتصادی و فرهنگی باید از ظرفیت دانشگاه استفاده کنیم؛ چراکه دانشگاه قوه عاقله است و باید در کنار ما باشد و کمک کند.

خداکرم فیروزمند بیان کرد: در دوران طلایی قرار داریم؛ زیرا تعامل خوبی میان ادارات و نهادها ایجادشده که می‌تواند به آبادانی شهر صدرا کمک کند، مجموعه شورای شهر صدرا و شهرداری با این تفاهم‌نامه گام مثبتی برای شهر و مردم برمی‌دارد.

وی اظهار کرد: بحث سرمایه‌گذاری و عمران در صدرا باید به‌صورت موشکافانه صورت گیرد تا به نتیجه مطلوبی برسیم.

به گزارش آنا، در این نشست از طاهره نصر و مجتبی زوربخش از اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز که به عضویت سازمان نظام‌مهندسی استان فارس انتخاب‌ شده‌اند با اهدای لوح تجلیل شد.

برچسب ها: مشکلات ، صدرا ، دانشگاه
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار