معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، بیش از ۴۵۰ هزار نفر در استان فارس به این بیماری مبتلا شدند.
کد خبر: ۹۹۹۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵ 08 October 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:دکتر عبدالرسول همتی اظهارداشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۶۸ هزار و ۱۸۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۰ هزار و ۳۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۹۵ هزار و ۷۱۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۴ هزار و ۹۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۵۴ هزار و ۱۳۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۴۰ هزار و ۱۶۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم کروناویروس که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را دو هزار و ۲۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۰۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی با ابراز تاسف از جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر بر اثر این بیماری از روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۷۴۲ اعلام کرد.
وی با بیان این که تا کنون، دو میلیون و ۵۹۱ هزار و ۸۴۱ دوز نوبت اول و یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۸۴۹ دوز نوبت دوم واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: با ۶۴ هزار و ۹۸ دوز تزریق شده طی روز گذشته، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به سه میلیون و ۷۳۱ هزار و ۶۹۰ دوز رسید.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز تاکید کرد: ویروس کرونا همچنان در سطح جامعه در حال چرخش است و پیروی از شیوه نامه‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از تردد‌های غیرضرور و دوری از دورهمی‌های خانوادگی می‌تواند از ابتلا به این بیماری پیشگیری کند.

برچسب ها: کرونا ، فارس ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار