شاخص کیفیت هوای لامرد امروز شنبه برای گروه های حساس، ناسالم است.
کد خبر: ۱۱۲۵۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۶ 09 September 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: براساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست، شاخص کیفیت هوای شهر لامرد ساعت ۹صبح امروز عدد ۱۴۹ (وضعیت شاخص: ناسالم برای گروه های حساس) است.

شهرستان لامرد در جنوب فارس یکی از شهرستان‌های صنعتی استان محسوب می‌شود.

شاخص کیفیت هوا AQI، کیفیت هوا را در شش دسته قرار می‌دهد که هر دسته را به سطوح مختلف سلامت انسان مربوط می‌کند:

پاک: میزان AQI در این حالت بین ۰ و ۵۰ بوده که کیفیت هوا رضایت بخش است و آلودگی هوا بی خطر یا کم خطر است.
قابل قبول: میزان AQI در این حالت بین ۵۱ تا ۱۰۰ بوده و کیفیت هوا قابل قبول است و بعضی از آلاینده‌ها ممکن است برای تعداد بسیار کمی از افراد با ملاحظات بهداشتی خاص همراه باشد به عنوان مثال کسانی که نسبت به ازن حساسیت ویژه‌ای دارند امکان دارد علائم تنفسی از خود بروز دهند.
ناسالم برای گروه‌های حساس: میزان AQI در این حالت بین ۱۰۱ و ۱۵۰ است و بعضی از افراد گروه‌های حساس امکان دارد اثرات بهداشتی خاصی را تجربه کنند.
برای مثال افرادی که دارای بیماری ریوی هستند نسبت به عموم مردم خطرات بیشتری را مواجهه با ازن را متحمل می‌شوند، اما افرادی که بیماری ریوی یا قلبی دارند خطر بیشتری را در مواجهه با ذرات معلق متحمل می‌شوند که وقتی آلودگی هوا در این سطح قرار دارد عموم مردم تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند.
ناسالم: هر فردی امکان دارد اثرات بهداشتی AQI بالا را زمانی که مقدار آن بین ۱۵۱ و ۲۰۰ است، تجربه کند که اعضای گروه‌های حساس بیش از سایر افراد اثرات جدی را بر سلامت خود تجربه می‌کنند.
خیلی ناسالم: در این حالت AQI بین ۲۰۱ تا ۳۰۰ قرار دارد که هشداری برای سلامتی و ممکن است هر فرد اثرات جدی تری را بر سلامت خود تجربه کند.
خطرناک: AQI در این وضعیت از ۳۰۰ بالاتر بوده و اخطاری جدی برای سلامت انسان و اعلام وضع اضطراری است، زیرا در این وضعیت احتمال دارد همه افراد جامعه تحت تأثیر قرار گیرند.

برچسب ها: شاخص هوا ، هوای لامرد
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار