سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سروستان گفت:: پیش بینی می‌شود بیش از ۱۰ هزار تن پسته‌تر برداشت و به بازار‌های داخلی و خارجی عرضه شود.
کد خبر: ۱۱۲۹۳۲۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۸ 01 October 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: هومان جلالی دو قزلو سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سروستان گفت: برداشت پسته از پنج هزار و ۴۱۰ هکتار باغ‌های این شهرستان آغاز شده است و تا پایان مهرماه ادامه دارد.
وی افزود: پیش بینی می‌شود بیش از ۱۰ هزار تن پسته‌تر برداشت و به بازار‌های داخلی و خارجی عرضه شود.
جلالی دو قزلو ادامه داد: احمد آقایی، فندقی، کله قوچی و اکبری از مهم‌ترین ارقام پسته تولیدی این شهرستان است.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سروستان گفت: برای فرآوری و عرضه پسته مرغوب، ۱۰ واحد فرآوری، به‌عنوان ترمینال ضبط پسته در شهرستان سروستان فعال است.
وی با بیان اینکه مجموع باغ‌های پسته شهرستان سروستان شش هزار و ۸۲۷ هکتار است، افزود: هزار و ۴۱۷ هکتار از این باغ‌ها جدید الاحداث و غیر مثمر هستند.

جلالی دو قزلو گفت: سروستان یکی از قطب‌های مهم تولید پسته استان فارس به شمار می‌رود که با توجه به شرایط اقلیمی و خاک مناسب، بهترین محصول تولیدی را از نظر کمی و کیفی دارا است.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سروستان افزود: با توجه به اجرای طرح نفوذ دانش در واحد‌های تولیدی، پسته کاران شهرستان سروستان آخرین یافته‌های تحقیقاتی و علمی را در باغ‌های به مرحله اجرا در آورده که در تولید محصول سالم و با کیفیت نقش بسزایی دارند.

برچسب ها: برداشت ، پسته ، سروستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار