بیش از ۷ میلیون مسافر نوروزی از اماکن مذهبی، تاریخی و فرهنگی و طبیعی استان فارس بازدید کرده اند.
کد خبر: ۱۱۶۰۵۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۲ 28 March 2024

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس گفت: مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ با ۲۸۷ هزار و ۶۸۴ نفر بازدید کننده در صدر آماربازدید‌ها قرار دارد و پس از آن مجموعه جهانی تخت جمشید با ۱۹۶ هزار و ۴۲۳ نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با ۱۵۱ هزار و ۱۹۹ نفر در رتبه‌های بعدی بازدید‌های مسافران نوروزی قرار دارند.
ثابت اقلیدی افزود: تا هشتم فروردین بیش از ۳۵ هزار نفر از مجموعه فرهنگی حافظ دیدن کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۱۹ درصد افزایش داشته است همچنین دیروز ۳۴ هزار نفر از مجموعه جهانی تخت جمشید دیدن کردند که این رقم نسبت به بازدید سال گذشته با ۸۴ درصد افزایش همراه بوده است.
او همچنین گفت: بازدید دیروز مسافران نوروزی از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدی نیز به ۲۱ هزار و ۴۴۹ نفر رسید که نسبت به سال گذشته در چنین روزی با ۱۴ درصد افزایش همراه بوده است.
وی همچنین در خصوص آمار‌های اقامت و اسکان مسافران نوروزی در بازه زمانی مذکور اشاره کرد و گفت: در این مدت، تعداد کل اقامت‌ها در استان فارس به یک میلیون و ۵۸۱ هزار و ۶۷ نفر شب رسیده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در ادامه سخنانش افزود: تعداد تردد جاده‌ای در فارس هم ۱۳ میلیون و ۷۳۶ هزار و ۶۷ مورد ثبت شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار