فارس آماده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است

رییس ستاد انتخابات فارس گفت: آمادگی و تمهیدات کامل برای برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این استان اندیشیده شده است.
کد خبر: ۱۱۷۲۵۸۵
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۸ 24 June 2024

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: اسماعیل قزل سفلی افزود: همکاران ما در ستاد انتخابات استان در کمیته‌های هشت گانه این ستاد با استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی آنچه را که باید آماده و فراهم کرده‌اند.
وی ادامه داد: سه هزار و ۵۱۷ شعبه رای گیری در فارس برای این انتخابات شامل ۲ هزار و ۵۲۲ شعبه ثابت و ۹۹۵ شعبه سیار در نظر گرفته شده و همچنین ۲ هزار و ۵۹ شعبه شهری و یک هزار و ۴۵۸ شعبه روستایی پیش بینی شده است.
او اظهار کرد: بیشترین تعداد شعبه رای گیری مربوط به شهرستان شیراز با ۸۴۰ شعبه و کمترین تعداد شعب مربوط به شهرستان اوز با ۲۱ شعبه است.
وی افزود: بر خلاف انتخابات مجلس که در استان ۱۵ حوزه انتخابیه داشتیم، در انتخابات ریاست جمهوری ۳۷ حوزه انتخابیه پیش بینی شده و همه فرمانداران به شکل مستقل عمل خواهند کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: برای اجرای انتخابات آتی، ۹۷ هیات اجرایی از طریق دعوت و سازماندهی ۲ هزار و ۹۱۰ نفر از معتمدین در تمام شهرستان‌های استان شکل گرفته و علاوه بر این ۳۷ هیات اجرایی اصلی در شهرستان‌ها و ۶۰ هیات اجرایی فرعی هم در بخشداری‌ها خواهیم داشت.
قزل سفلی افزود: برای اجرای انتخابات در چهار بخش اجرا، نظارت، بازرسی و تامین امنیت در فارس افزون بر ۹۴ هزار نفر سازماندهی شده اند که دست اندرکاران برگزاری انتخابات خواهند بود.
وی ادامه داد: انتخابات هشتم تیرماه جاری به شکل دستی انجام می‌شود ولی احراز هویت افراد به شکل آنلاین خواهد بود.
او اظهار کرد: در حوزه سلامت هم همانند انتخابات مجلس در تمام جلسات آموزشی و جلسات مشترکی که داشتیم به شکل همه جانبه بر رعایت اصل بی طرفی تاکید شده و ما خود را حافظ و امانتدار مردم و رای آنها می‌دانیم.
رییس ستاد انتخابات فارس گفت: در صورت دریافت هرگونه گزارش در خصوص تخلف احتمالی بلافاصله رسیدگی و برخورد خواهد شد.
قزل سفلی افزود: ملزومات برگزاری انتخابات هم از مرکز به استان منتقل شده و هم اینک در حال توزیع در بین تمام شهرستان‌های استان و حوزه‌های انتخابیه هستیم.
او ادامه داد: هر نامزد می‌تواند در هر شعبه یک نماینده داشته باشد و همه فرماندارای‌ها موظف به همکاری در این زمینه هستند.
وی اظهار کرد: برای تامین امنیت برگزاری مراسم هر یک از نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری که از امروز وارد استان می‌شوند نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده و آماده هرگوه همکاری با آنها در چارچوب قانون هستیم.
چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه هشتم تیرماه برگزار خواهد شد و چنانچه این انتخابات به دور دوم کشیده شود، رای‌گیری مرحله دوم، ۱۵ تیرماه انجام می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار