متقاضیان پروانه موکب‌داری اربعین حسینی ثبت نام کنند

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان فارس از ثبت‌نام متقاضیان صدور پروانه موکب‌داری اربعین حسینی در استان فارس در سامانه موکب‌داران اربعین حسینی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۳۵۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۳ 30 June 2024

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: اسکندر قاسمی در نشست ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات فارس با بیان اینکه خدمت‌رسانی به زوار اباعبدالله الحسین (ع) توفیقی بزرگ از خدای منان است که نصیب هر کسی نمی‌شود، گفت: موکب‌داری در راه امام حسین (ع) یک افتخار است و این افتخار باید در تمامی مراحل زندگی همه کسانی که در این راه پر خیر و برکت قدم بر می‌دارند، به‌عنوان یک سرلوحه در همه امور قرار گیرد.

او به اشاره به خدمات صورت گرفته توسط مواکب اربعین حسینی استان در مراسم راهپیمایی سال گذشته در عتبات عالیات، گفت: در سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۰۵ موکب از فارس به خدمت‌رسانی به زوار مشغول بودند و با تلاش‌های صورت گرفته در مواکب اربعینی فارس سطح مطلوبی از خدمت‌رسانی به زوار خصوصا در تامین آب شرب و فضای استراحت زائران فراهم شد.

مسئول کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان فارس ادامه داد: از این تعداد ۸ موکب در استان فارس و ۸ موکب در مرز شلمچه، ۱۱ موکب در نجف، ۳۳ موکب در مسیر نجف به کربلا، ۴۴ موکب در کربلا و یک موکب در کاظمین و یک موکب در سامرا شهر بلد مستقر شدند و به زوار حضرت سیدالشهدا (ع) خدمات اسکان، تغذیه و پذیرایی را ارائه دادند.

قاسمی در ادامه با اشاره به آغاز ثبت‌نام از مواکب اربعین حسینی در سال جاری برای خدمت‌رسانی به زوار در اربعین سال ۱۴۰۳، گفت: برابر مصوبه جلسات ستاد اربعین حسینی به ریاست فرخ‌زاده معاون استاندار فارس، تمامی گروه‌هایی که متقاضی خدمت‌رسانی به زائران حضرت سیدالشهدا (ع) در مراسم اربعین چه در داخل کشور و چه در عتبات عالیات هستند، باید از طریق سامانه موکب‌داران اربعین حسینی به آدرس Mokeb.atabat.org نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

مسئول کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان فارس با بیان اینکه این کمیته نسبت به بررسی درخواست‌های ثبت شده در سامانه موکب‌داران اقدام می‌کند، ادامه داد: طبق دستورالعمل‌های ستاد اربعین حسینی کشور، موکب‌داران اربعین باید دارای یکسری شاخصه‌ها، امکانات و تجهیزات مورد نیاز باشند که با توجه به گرمای هوا، تامین آب و یخ و اسکان، اولویت اصلی کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی است.

رئیس ستاد توسعه عتبات عالیات استان فارس در پایان موکب‌داری اربعین حسینی را یک فرصت استثنایی برای ترویج فرهنگ ناب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دانست و اظهار کرد: خدمت به زوار امام حسین (ع) باید دارای کیفیتی در خور شأن زوار باشد تا ضمن ایجاد رضایت در زائرین، رضایت قلبی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را نیز فراهم کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار