معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر بر اثر این بیماری از روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶ هزار و ۷۵۶ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۰۰۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷ 09 October 2021

به گزارش تابناک فارس: عبدالرسول همتی از بهبودی ۴۴۰ هزار و ۹۸۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با بیان اینکه ۲۴۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون دو هزار و ۵۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۲۱۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه در زمینه اجرای برنامه واکسیناسیون علیه کروناویروس در فارس، گفت: تاکنون دو میلیون و ۶۰۹ هزار و ۸۶۳ دوز اول واکسن کرونا و یک میلیون و ۱۷۹ هزار و ۴۲۵ دوز دوم واکسن کرونا، به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است و مجموع تزریق واکسن کرونا در فارس به سه میلیون و ۷۸۹ هزار و ۲۸۸ دوز رسیده است.

همتی از تمام مردم استان در تمامی گروه‌های سنی بالای دوازده سال که شرایط دریافت واکسن دارند و به ویژه خانم‌های بارداری که تاکنون برای تزریق واکسن اقدام نکرده اند، خواست هرچه زودتر برای تزریق واکسن کرونا به مراکز و سالن‌های واکسیناسیون در سطح استان مراجعه کنند.

او با اشاره به اهمیت واکسیناسیون دانش آموزان و دانشجویان با توجه به احتمال بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری، از آنان خواست برای دریافت واکسن اقدام کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان این که واکسیناسیون هوشمند کشور در حال بررسی است، افزود: این طرح در هفته‌های آینده ابلاغ خواهد شد و بر اساس این آیین نامه، در روز‌های آینده ارایه خدمات اجتماعی تنها در ازای ارایه کارت واکسن انجام خواهد شود، بنابراین ضروری است هم استانی‌های عزیز با انجام کامل واکسیناسیون و دریافت کارت الکترونیک واکسن، بتوانند از خدمات اجتماعی و شهری به صورت هوشمند بهره‌مند شوند.

همتی تاکید کرد: واکسیناسیون به تنهایی تضمین کننده ایمنی در جامعه نیست و کماکان باید ضمن از استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور و تردد در اماکن شلوغ، با همکاری و تعامل همگانی از شرایط بحران شیوع کروناویروس عبور کنیم.

برچسب ها: کرونا ، ویروس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار