استاندار فارس گفت با تاکید بر تکمیل پروژه های ناتمام گفت: با برنامه ریزی به دنبال حل مشکلات هستیم و مسیر درستی را طی خواهیم کرد اما اگر جایی گمان کردید اشتباه طی میکنیم، از تذکر دادن و به صلاح آوردن دریغ نکنید.
کد خبر: ۱۰۱۴۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴ 07 December 2021

تابناک فارس به نقل از فارس: محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در نشستی با اصحاب رسانه ضمن تبریک روز دانشجو، با اشاره به حدیث اطلبوا العلم من المهد الی لحد، گفت با تکیه به این سخن پیامبر دانشجو بودن(ص) را باید تا آخر عمر حفظ کنیم.

وی سپس با توجه به سئوالات رسانه ها بیان کرد: توقع این است که مسیر، مسیر درستی باشد، و اینکه به زودی به مقصد برسیم در حد توان هیچ انسانی نیست که مشکلات را به این سرعت حل کند.

ایمانیه با ذکر این نکته که گذشتگان زحمات بسیاری کشیده اند بی انصافی است که همیشه گذشته را زیر سئوال ببریم افزود مسیر را فکر میکنیم، مسیر درستی را داریم طی میکنیم اما اگر جایی گمان کردید اشتباه طی میکنیم، از تذکر دادن و به صلاح آوردن دریغ نکنید.

استاندار فارس با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاری گفت: ما بنا داریم که از سرمایه‌گذاری دفاع و حمایت کنیم و به عنوان شخص اول مدیریت اجرایی استان، هر کس که تاکنون ناامید شده یا بین راه رها شده، بی محلی شده همه را با آغوش باز در خدمتشان هستیم.

وی با اشاره به پیگیری مسائل سرمایه گذاری در سفر اخیر خود به تهران گفت: با مدیر کل بین‌ الملل وزارت کشور بحث سرمایه گذاران کشورهای خلیج فارس و ارتباط با آنها را مطرح کردیم که قول مساعدت دادند.

ایمانیه ادامه داد: جلسه‌ای با وزارت ارشاد داشتیم 4 پروژه سنگین را قول کامل دادند تالار مرکزی شیراز در همین دولت به سرانجام برسد. کتابخانه شهرستان ارسنجان که چندسال است رها شده، تکمیل موزه پاسارگاد و همچنین بنیاد حافظ‌ شناسی است که قول قطعی دادند اولین بودجه را برای شروع کار در اختیار ما قرار دهند.

استاندار فارس با ذکر این نکته که در تعداد زیادی از پروژه ها وزارت دفاع مشارکت دارد از جمله آزاد راه شیراز اصفهان که 40 درصدی وزارت دفاع شریک است گفت: جلسه ای دیگر با آقای نجار معاون وزیر دفاع داشتیم قول قطعی دادند قطعه 8 این آزادراه که قطعه اول آزاد راه شیراز بوشهر هم میشود تا دوسال تکمیل کنیم.

وی در مورد دیگر اقدامات انجام شده در گفتگو با معاون وزیر دفاع گفت: پالایشگاه میعانات شیراز در کنار پالایشگاه نفت که به شرط تأمین سوخت از طرف وزارت نفت، احداث شود.آبرسانی که از خلیج فارس تا سیرجان آمده یک خط آنتنی آب به قطرویه و نی‌ریز برای حل مشکلات آب این منطقه داده شود. خط آهن شیراز - گل گهر که 70 درصد پیشرفت داشته را هم مطرح شد که تکمیل شود. برقی شدن راه آهن شیراز اصفهان نیز صحبت اولیه آن شد.

بحث دیگر سد پارسیان بود که با مشارکت وزارت دفاع و نیرو به جد پیگیر هستیم که حل کنیم در مورد پتروشیمی مرودشت نیز توافق اولیه شد که آبی که تا به حال به پتروشیمی اختصاصی داشت برای آب شرب مرودشت استفاده شود و پتروشیمی از پساب استفاده کند.

استاندار فارس با اشاره به مشکلات شهرک صنعتی گفت: شهر صنعتی شیراز با ظرفیت 10 تا 20 درصد دارد کار میکند در حالی که اگر با ظرفیت کامل کار کند یک نفر بیکار نمی ماند.در شهرک صنعتی بزرگ شیراز مجوزهایی داده شده برای گرفتن زمین و راه اندازی کارخانه، اما سوله را میسازند و بجای راه اندازی کارخانه یا اجاره میدهند یا فروخته میشود. شهرک صنعتی به محل خرید و فروش سوله و زمین تبدیل شده و این فرآیندی است که به سرعت باید اصلاح شود.

وی در مورد مسائل حوزه عشایر گفت: به جد حامی عشایر هستیم و مشاور خود را در زمینه عشایر تعیین کردم و با کمک مدیرکل امور عشایری بتوانیم تحولی در شنیدن صدای عشایر و توجه بیشتر به عشایر داشته باشیم.

ایمانیه همچنین در خصوص کارخانه های معطل مانده آزمایش، زاگرس و قند ممسنی و آی تی آی توضیح داد: جلسات مکرر گرفته شده و حتی در شورای تامین مطرح شده تا مجوزهای لازم داده شود، قطعا از این حالت سکوت و رخوت خارج خواهد شد و رها نمی کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار