سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به روند افزایشی ابتلا به کروناویروس در فارس، از آمادگی تمامی مراکز درمانی استان برای مواجهه احتمالی با موج جدید کروناویروس خبر داد و افزود: آمار بیماران مبتلا و دارای علائم کروناویروس در فارس در حال افزایش است و با وضعیتی نگران کننده مواجه هستیم.
کد خبر: ۱۰۲۳۹۲۶
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴ 22 January 2022

تابناک فارس به نقل از ایسنا: سید وحید حسینی شنبه دوم بهمن در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و روز زن گفت: سرعت گسترش و سرایت پذیری بالای سویه اُمیکرون و روند افزایشی موارد ابتلا به این بیماری در فارس، در کنار کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، خطر موج جدید کرونا را در پی دارد.

او با اشاره به روند افزایشی ابتلا به کروناویروس در فارس، از آمادگی تمامی مراکز درمانی استان برای مواجهه احتمالی با موج جدید کروناویروس خبر داد و افزود: آمار بیماران مبتلا و دارای علائم کروناویروس در فارس در حال افزایش است و با وضعیتی نگران کننده مواجه هستیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با توجه به شیوع گسترده اُمیکرون، بر رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی در برابر این ویروس تاکید کرد و افزود: خطر امیکرون تمام گروه‌های سنی را تهدید می‌کند و هر گونه بی توجهی و سهل انگاری این خطر را تشدید می‌کند؛ بنابراین در شرایط کنونی مشارکت، همکاری و همدلی بیش از پیش مردم می تواند در جلوگیری از ورود به وضعیت بحرانی استان، نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

حسینی همچنین خواستار همکاری بیشتر مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان در پیشگیری از ایجاد موج جدید کرونا شد و ادامه داد: با توجه به روند افزایشی موارد ابتلا به کروناویروس در استان، ضرورت دارد بازدیدها و نظارت‌های دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و اجرای دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه در اماکن پرتردد در استان افزایش یابد.

او با اشاره به اهمیت فعالیت مراکز ۱۶ ساعته استان در بیماریابی و تشخیص اولیه ابتلا به کروناویروس، بر افزایش انجام تست‌های تشخیصی کروناویروس تاکید کرد و افزود: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه علائم مشکوک به کروناویروس به مراکز ۱۶ ساعته در سطح استان مراجعه کنند تا در صورت قطعی شدن ابتلا به این بیماری، از گسترش آن در سطح جامعه جلوگیری شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با توجه به نقش مهم واکسیناسیون علیه کروناویروس در پیشگیری از ابتلا به این بیماری و فوت ناشی از آن، بر تکمیل واکسیناسیون به ویژه تزریق دُز سه دُز واکسن علیه این ویروس تاکید کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار