دبیر کارگروه استانی ساماندهی مراکز استخراج رمزارزها، گفت: طی سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۴۱۴ دستگاه ماینر (استخراج رمزارز) در استان فارس کشف و جمع آوری شده است.
کد خبر: ۱۰۴۵۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴ 16 May 2022

تابناک فارس به نقل از برنا: حمیدرضا کریمی‌فرد اظهارداشت: مبارزه با پدیده شوم رمز ارزهای غیرمجاز امسال در فارس با شدت بیشتری پیگیری خواهد شد و با دارندگان رمز ارزهای غیرمجاز براساس قانون، برخورد قاطع می شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته ۲۴۱۴ دستگاه استخراج رمزارز غیرمجاز با همکاری مراجع قضایی و انتظامی در نقاط مختلف استان فارس کشف، ضبط و تحویل مقامات شده است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیز تعداد۶۳ دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز در سطح استان کشف شده است.
کریمی فرد، در ادامه بر نقش مهم مشارکت مردم و دریافت گزارش های مردمی، جهت کشف مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز در سطح استان تاکیدکرد و گفت: بیش از ۷۰ درصد از دستگاه های رمز ارز غیرمجاز از طریق گزارش های مردمی در سطح استان کشف و جمع آوری می‌شود.
وی گفت: بنابراین مشارکت مردم در شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمزارزها در استان یکی از بهترین و عملیاتی‌ترین روش‌ها برای شناسایی فعالیت‌های غیرمجاز رمزارز است و انتظار داریم در این زمینه مردم نهایت همکاری را با صنعت برق استان داشته باشند.
مشاور فنی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس یادآورشد: شهروندان می توانند از طریق شماره ۱۱۳ستاد خبری وزارت اطلاعات، شماره ۱۱۴ستاد خبری اطلاعات سپاه، سامانه "سمات" شرکت توانیر به آدرس www.tavanir.org.ir/samaat ثبت گزارش کنند.
وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند یا ارسال پیامک به شماره های ۳۰۰۰۲۹۰۱۵۷ و شماره فضای مجازی ۰۹۹۱۶۶۷۲۴۸۳ دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس و استفاده از اپلیکیشن برق من، استخراج کنندگان غیر قانونی رمز ارزها را معرفی و از پاداش میلیونی تا سقف ۲۰میلیون تومان، مطابق دستورالعمل وزارت نیرو بهره مند شوند.
دبیرکارگروه استانی ساماندهی مراکز استخراج رمز ارزها در خاتمه ناپایداری، نوسانات، سوختن وسایل برقی، افزایش نرخ تلفات انرژی و خسارت به بیت المال را از مهمترین پیامدهای استفاده از رمزارزهای غیرمجاز برشمرد و ابراز امیدواری کرد با همکاری دستگاه های مسئول و شهروندان بتوانیم مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز را شناسایی و ضمن برخورد قانونی با سوء استفاده کنندگان، از بیت المال نیز صیانت کنیم.

برچسب ها: کشف ، ماینر ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار