مهدی کشاورزی در بازدید از چند پارک محله‌ای و بررسی مشکلات بلوار دهخدا در صدرا گفت: ساکنان مجتمع‌های مسکونی در شهر مظلوم واقع شده‌اند، متاسفانه در خیلی از این مجتمع‌ها به تعهدات عمل نشده است و مردم با مشکلات روبرو هستند.
کد خبر: ۱۰۶۲۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲ 17 August 2022

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: مهدی کشاورزی در بازدید از چند پارک محله‌ای و بررسی مشکلات بلوار دهخدا در صدرا گفت: ساکنان مجتمع‌های مسکونی در شهر مظلوم واقع شده‌اند، متاسفانه در خیلی از این مجتمع‌ها به تعهدات عمل نشده است و مردم با مشکلات روبرو هستند.

او با اشاره به اینکه شهرداری بر اساس قوانین نمیتواند به محیط داخل مجتمع‌ها کمک کند، عنوان کرد:مدیریت خدمات رسانی برعهده اعضای هیأت مدیره مجتمع است که از طریق هزینه شارژ و کمک‌های مالی واحد‌ها تأمین می‌شود.

کشاورزی گفت: متاسفانه قشر ضعیف در اکثر این مجتمع‌ها بویژه مسکن مهر ساکن هستند که خیلی از واحد‌ها مسکونی توان پرداخت هزینه شارژ ساختمان را هم ندارند و به نوعی اعضای هیات مدیره مجتمع‌ها با کمبود منابع مالی برای خدمت رسانی مواجهه هستند.

او با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه اعضای شورای شهر رفع مشکلات ساکنان مجتمع‌هاست، گفت: اعضای شورای شهر بزودی با همکاری شرکت عمران و شهرداری و با هماهنگی نمایندگان مجتمع‌های مسکونی کمیته‌ای به منظور پیگیری و رفع مشکلات تشکیل خواهد داد.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گفت: شرکت‌های تعاونی مسکن که تاکنون به تمام تعهدات خود در قبال مجتمع‌ها عمل نکرده‌اند باید در اسرع وقت پیگیری کنند و شورای اسلامی شهر از طریق مراجع قانونی پیگر حق قانونی شهروندان خواهد بود.

سخنگوی شورای شهر صدرا با تاکید بر اینکه شهرداری بودجه‌ای از دولت دریافت نمی‌کند، گفت: اختیارات این دستگاه نیز برای مدیریت شهر محدود است در بسیاری شهر‌های جهان شهرداری قدرت بسیاری برای مدیریت و اداره حوزه‌های مختلف شهر دارد و قدرت مداخله و حوزه عملکرد آن گسترده است، با این حال قوانین نظارتی وجود دارد که به شهرداری با وجود اختیارات گسترده اجازه تخطی از قوانین را نمی‌دهد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار