روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه دوم آذر ۱۴۰۱، اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۷۸۶۶۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲ 23 November 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۵۴ هزار و ۵۲۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۷۲۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۶ هزار و ۵۸۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۷۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۷ هزار و ۹۴۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۶۴۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۲۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۸۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۶۶ است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۵۰۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۴ هزار و ۴۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۶۵۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۶۴۹ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۳۰۴ دُز نوبت سوم و ۱۳۲ هزار و ۴۳۰ دُز یادآور واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار