آخرین وضعیت کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۴۰۱، اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۹۰۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲ 01 February 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۴ هزار و ۵۳۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۱۴۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۴ هزار و ۷۹۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۳۳۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۹ هزار و ۷۳۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۸۱۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۲۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۳۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۹۲۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۸ هزار و ۸۴۵ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۲۷ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۹۳۶ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۷۱۰ دُز یادآور واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار