تفاهم‌نامه همکاری میان جهاددانشگاهی و استانداری فارس به منظور راه‌اندازی مجموعه فرآوری گیاهان دارویی در این استان به امضا رسید.
کد خبر: ۱۱۰۷۴۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷ 28 May 2023

تابناک فارس به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی فارس، طی مراسمی تفاهم‌نامه همکاری میان حسن مسلمی نائینی، رئیس جهاددانشگاهی و محمدهادی ایمانیه، استانداری فارس به منظور راه‌اندازی مجموعه فرآوری گیاهان دارویی در این استان به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه با موضوع همکاری مشترک و با هدف استفاده مطلوب از ظرفیت‌ها و توانایی‌های علمی، پژوهشی و آموزشی جهاد دانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی به امضا رسیده است.

راه‌اندازی پژوهشکده فرآوری گیاهان داروئی با استفاده از ظرفیت‌های ملی جهاد، راه‌اندازی پالایشگاه فرآوری گیاهان داروئی با استفاده از ظرفیت‌های ملی جهاد، راه‌اندازی پارک و باغ بوتانیک و موزه گیاهان داروئی در استان با جاذبه توریستی، آموزشی ـ پژوهشی، استفاده از ظرفیت ساختارهای فرهنگی و رسانه‌ای جهاد جهت اطلاع‌رسانی در راستای حمایت از تولیدات گیاهان داروئی، برگزاری دوره‌های مهارت‌افزایی و آموزش تخصصی و همایش‌های‌ علمی، پژوهشی و جشنواره‌های تجاری در زمینه پرورش، فرآوری و تولید گیاهان دارویی از جمله مواردی همکاری این تفاهم‌نامه هستند.

بر طبق این تفاهم‌نامه جلسات کارگروه مشترک به تناوب در استانداری و یا جهاد دانشگاهی استان فارس برگزار خواهد شد و پیگیری تفاهم‌نامه بر عهده جهاد دانشگاهی استان فارس است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار