دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آخرین وضعیت کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه سیزدهم خرداد ۱۴۰۲، اعلام کرد.
کد خبر: ۱۱۰۸۴۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۵ 03 June 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۹ هزار و ۴۷۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۶۳۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۴۶ هزار و ۵۴۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۱۵۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۲ هزار و ۹۲۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۴۸۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۲۶۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همچنین مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۲۰۴ نفر است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۳۹۳ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دز، به هشت میلیون و ۲۹۰ هزار و ۹۷۶ دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۵۵۱ دز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۵۵۳ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۲۹ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۴۳ دز یادآور واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار