آخرین وضعیت کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع تا کنون اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۲۶۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷ 18 September 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۸۶ هزار و ۲۷۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۸۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۱ هزار و ۵۰۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۲۹۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۱۹۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۵۳۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۱۳۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، یازده بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در هفته گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۲۰۷ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۵۴۷ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۳۵۵ دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۶۸۳ دز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۰۳ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۸۵ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۸۴ دز یادآور واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار